LANCOM ontvangt Europees octrooi voor integratie van WLAN, wireless ePaper en beacons

20 juli 2018

LANCOM Systems heeft een Europees octrooi verkregen voor de inte­gratie van verschil­lende draadloze tech­no­lo­gieën in de WLAN access points uit zijn E‑serie. Deze access points bieden niet alleen klassieke WLAN-connec­ti­vi­teit, maar kunnen ook commu­ni­ceren met Wireless ePaper Displays, elek­tro­ni­sche prijsla­bels (elec­tronic shelf labels; ESL’s) en beacons. 

3 trends

Met deze inte­gratie speelt LANCOM in op drie belang­rijke trends. Terwijl WLAN alom­te­gen­woordig is en in alle branches voor draadloze netwerk­toe­gang zorgt, vormen draadloze ePaper-displays een state-of-the-art digital signage-oplossing voor diverse toepas­singen: van digitale infor­ma­tie­borden tot het gebruik van elec­tronic shelf labels in super­markten en de opti­ma­li­satie van logis­tieke en produc­tie­pro­cessen. De Beacon-tech­no­logie (iBeacon en Eddystone) op haar beurt biedt op vele plaatsen de basis voor inno­va­tieve loca­tie­ge­ba­seerde diensten.

Parallel gebruik zonder interferentie
Alle drie deze draadloze tech­no­lo­gieën commu­ni­ceren op dezelfde frequen­tie­band (2,4 GHz) en zijn bijzonder gevoelig voor onder­linge inter­fe­rentie. LANCOM maakt met de kersvers gepa­ten­teerde inte­gratie een einde aan dit probleem en voegt daar prak­ti­sche voordelen aan toe.

Wireless ePaper

Anders dan bij WLAN ligt de focus van wireless ePaper-tech­no­logie niet op een zo hoog mogelijke band­breedte, maar op een extreem laag stroom­ver­bruik. Hierdoor kunnen de draadloze ePaper-displays jarenlang zonder externe stroom­voor­zie­ning op batte­rij­voe­ding worden gebruikt. In het geval van inter­fe­ren­ties verbruiken de displays echter meer stroom en gaan minder lang mee.

Tot dusver vroeg het gebruik van ePaper-displays daarom om een kostbare imple­men­tatie en onderhoud van een speciale draadloze infra­struc­tuur. Deson­danks was er veel­vuldig sprake van inter­fe­rentie met bestaande WLAN of beacon-infra­struc­turen. Als gevolg hiervan moesten de batte­rijen van de displays met grote regelmaat worden vervangen, waardoor de opera­ti­o­nele kosten fors stegen.

Pin It on Pinterest

Share This