Snapchat geeft 2 miljard dollar uit aan Google Cloud in vijf jaar tijd

3 februari 2017

Snapchat draait volledig op Google Cloud, iets wat flinke kosten met zich meebrengt. De komende vijf jaar verwacht Snap, het moeder­be­drijf van Snapchat, zo’n 2 miljard dollar uit te geven aan Google Cloud.

Dit blijkt uit een document dat Snap heeft ingediend bij de Ameri­kaanse Secu­ri­ties and Exchange Commis­sion (SEC) in voor­be­rei­ding op zijn beursgang. Het bedrijf geeft toe in belang­rijke mate afhan­ke­lijk te zijn van Google Cloud en omschrijft het gebruik van Google Cloud als een risicofactor.

Geen alternatief voor sommige diensten

Zo geeft het bedrijf aan dat er voor sommige diensten van Google die voor Snapchat worden gebruikt geen alter­na­tief beschik­baar is. Iedere signi­fi­cante versto­ring of onder­bre­king van het gebruik van Google Cloud kan dan ook een negatieve impact hebben op de bedrijfs­voe­ring van Snap en ’serieuze schade’ tot gevolg hebben. Daarnaast verwacht Snap dat zijn hosting­kosten verder zullen oplopen naarmate Snapchat meer gebrui­kers krijgt en/​of gebrui­kers inten­siever gebruik gaan maken van de toepassing.

Tege­lij­ker­tijd ziet Snap het niet als optie over te stappen op een andere cloud provider. Niet alleen is niet voor iedere dienst van Google waar Snapchat gebruik van maakt een alter­na­tief beschik­baar, ook verwacht Snap dat een derge­lijke overstap zeer kostbaar en tijd­ro­vend zal zijn.

Pin It on Pinterest

Share This