Mendix benoemt Nederlander Raymond Kok tot CEO

14 februari 2024

Mendix, een Siemens-onderdeel en wereld­wijd leider op het gebied van low-code soft­wa­re­ont­wik­ke­ling, heeft Neder­lander Raymond Kok tot CEO benoemd. Kok komt van Siemens Digital Indu­stries, waar hij Senior Vice President was van de ontwik­ke­ling van het Siemens Xcelerator-platform.

Tijdens zijn 22-jarige carrière bij Siemens heeft Kok diverse belang­rijke mana­ge­ment­func­ties vervuld. Hij heeft onder andere de Software-as-a-Service transitie begeleid en leidde de Indu­strial IoT plat­form­di­visie en de inte­gratie daarvan met digitale productie. Ook heeft hij de unified services voor Siemens Xcele­rator opgezet. Kok volgt Tim Srock op, die onlangs besloot om terug te treden als CEO van Mendix.

Raymond Kok

Kok is al vele jaren enthou­siast over het low-code platform. Bij Siemens was hij een van de early adopters van deze tech­no­logie en specifiek van Mendix. Hij nam deel aan de eerste gesprekken tussen de twee orga­ni­sa­ties, die uitein­de­lijk resul­teerden in de overname van Mendix door Siemens Digital Indu­stries, in 2018.

“Het basis­prin­cipe van Mendix – het over­bruggen van de kloof tussen business, software en IT – is nog net zo belang­rijk als bijna 20 jaar geleden, toen Mendix werd opgericht. Zorgen dat de business en IT gedurende de gehele soft­wa­re­ont­wik­ke­lings-levens­cy­clus binnen hetzelfde platform met elkaar kunnen samen­werken, is een belang­rijk onder­schei­dend aspect van Mendix. De digi­ta­li­se­ring van elke onder­ne­ming vereist wend­baar­heid, snelheid en toegang tot de beste tech­no­logie in alle deel­ne­mende orga­ni­sa­ties. Als markt­leider op het gebied van enter­prise low-code is Mendix hier absoluut een belang­rijk onderdeel van”, zegt Raymond Kok.

Produc­ti­vi­teit is misschien niet een kreet die je snel als de kop van een artikel zult zien, maar het is wel cruciaal. De basis van digi­ta­li­se­ring in iedere orga­ni­satie is mensen helpen om produc­tiever te zijn. Produc­ti­vi­teit betekent dat mensen niet vast­zitten aan repe­ti­tief werk dat weinig toege­voegde waarde biedt en aan ouder­wetse besluit­vor­mings­pro­cessen. Het betekent dat ze niet telkens dezelfde problemen moeten oplossen. In een produc­tieve onder­ne­ming, waar business en IT met elkaar samen­werken, is ruimte voor creatief denken en innovatie en om ambi­ti­euze digitale inno­va­tie­doelen te verwe­zen­lijken. Software bouwen met Mendix verhoogt de produc­ti­vi­teit van elke onder­ne­ming en legt de focus op innovatie.”

Als early adopter van low-code is Kok enthou­siast over de ontwik­ke­ling van deze tech­no­logie. Orga­ni­sa­ties erkennen niet alleen de stan­da­lone moge­lijk­heden van Mendix’ krachtige enter­prise low-code platform, maar ook het poten­tieel ervan om echt het hart van de orga­ni­satie te worden, dat alle tech­no­lo­gieën, appli­ca­ties en datasilo’s onder­steunt en bij elkaar brengt. Mendix heeft zijn waarde bewezen in tal van sectoren, zowel indu­striële als niet-indu­striële. Vooral klanten in sterk gere­gu­leerde sectoren, zoals finan­ciële dienst­ver­le­ning en de publieke sector zijn succesvol met Mendix, deels dankzij de sterke governance-mogelijkheden.

Kok’s uitge­breide ervaring zal helpen om Mendix’ positie te verste­vigen als hét low-code platform voor het oplossen van complexe uitda­gingen in enter­prise soft­wa­re­ont­wik­ke­ling. Hij zal ook zorgen voor een goede inte­gratie van Mendix met de rest van Siemens’ soft­wa­re­port­folio, betere inte­gratie en connec­ti­vi­teit met de andere tech­no­lo­gieën in het Siemens Xcele­rator-platform en klanten helpen om optimaal te profi­teren van deze synergie. Klanten profi­teren al van de cohesie en kracht van het Mendix-ecosys­teem, waaronder inte­gratie met een groeiend aantal AWS-services en industrie-speci­fieke maat­werk­op­los­singen van ISV’s.

Kok zal in zijn nieuwe rol de menta­li­teit van innovatie en onder­ne­mer­schap uitdragen die Mendix onder­scheidt van de concurrentie:

“Nu ik deel uitmaak van het team, kan ik met trots zeggen dat we dit ‘Mendix Blue’ noemen: moedig zijn en gedurfde beslis­singen nemen, geen beper­kingen accep­teren in ons streven naar innovatie die verder gaat dan tradi­ti­o­nele processen, verschillen koesteren en de lat hoog leggen. Dat is de filosofie van Mendix. Ik ben vast­be­sloten om die uit te dragen en te laten groeien, samen met onze geta­len­teerde mensen over de hele wereld.”

Kok besluit: “Het Mendix-team werkt voort­du­rend aan het verbe­teren van het low-code platform voor het bouwen van impact­volle digitale oplos­singen. Onze klanten gebruiken dit platform om sneller betere software te bouwen en hun ideeën om te zetten in resul­taten. Ik ben altijd van mening geweest dat Mendix een unieke visie op enter­prise software heeft. Ik kijk ernaar uit om bij te dragen aan de verdere ontwik­ke­ling en groei van die visie.”

Raymond Kok komt uit Nederland en woont inmiddels 20 jaar met zijn gezin in Orange County, Cali­fornië, in de VS. Samen met het C‑suite team van Mendix in de VS, het Verenigd Konink­rijk en Europa, is Kok ervan overtuigd dat het bedrijf aan het begin staat van een volgende groeifase.

Pin It on Pinterest

Share This