Legrand versterkt datacenterprogramma met overname van ZPE Systems

18 januari 2024

Legrand heeft een belang­rijke stap gezet in de uitbrei­ding van zijn aanwe­zig­heid in de data­cen­ter­markt door de overname van ZPE Systems. ZPE Systems, gevestigd in Fremont, Cali­fornië, ontwik­kelt data­cen­ter­op­los­singen. Finan­ciële details van de overname zijn niet bekendgemaakt.

ZPE Systems is gespe­ci­a­li­seerd in het ontwerpen van veilige en wat men noemt ‘resilient’ data­cen­ter­in­fra­struc­turen. De onder­ne­ming ontwik­kelt daartoe onder andere service routers, sensoren en seriële console servers. Deze tech­no­lo­gieën zijn belang­rijk voor het faci­li­teren van externe controle en toegang tot de infra­struc­tuur, inclusief edge-omge­vingen en data­cen­ters zelf.

Het Cali­for­ni­sche bedrijf zal func­ti­o­neren als een aparte bedrijfs­een­heid binnen Legrand’s Data, Power, en Control (DPC)-divisie. Over­een­kom­stig de voor­waarden van de overname zal mede­op­richter Arnaldo Zimmer­mann als Vice President en General Manager aan het hoofd van ZPE Systems blijven staan en recht­streeks rappor­teren aan Brian DiBella, President van Legrand’s DPC Divisie.

Voor Legrand is de snel­groei­ende en lucra­tieve sector van data­center- en edge­be­heer­in­fra­struc­turen een belang­rijke focus. Het Franse bedrijf verwacht dat deze markt sneller zal groeien door de intro­ductie van kunst­ma­tige intel­li­gentie en de toene­mende behoeften aan opera­ti­o­nele tech­no­logie. De infra­struc­tuur­op­los­singen van ZPE Systems passen daar goed bij en worden door Legrand gezien als essen­tieel om te voldoen aan de complexe eisen van edge-infra­struc­turen en datacenters.

Pin It on Pinterest

Share This