Vlaamse subsidie voor TrustBuilder

8 december 2022

VLAIO kent een project­sub­sidie toe aan Identity & Access Mana­ge­ment (IAM)-specialist Trust­Builder. Trust­Builder maakt deel uit van een consor­tium waartoe ook Randstad, Docbyte, Enhansa, karamel en het Vlaams Data­nuts­be­drijf behoren. Het geza­men­lijke project focust op het veilig en selectief delen van persoon­lijke gegevens in een human resources context. Het is niet de eerste keer dat de innovatie van Trust­Builder erkend wordt door VLAIO, eerder kreeg het al steun voor onderzoek naar het ontwik­kelen van veilige digitale ecosystemen. 

“Het vertrouwen dat er zorg­vuldig omgegaan wordt met onze persoon­lijke data heeft de laatste tijd een serieuze knauw gekregen,” zegt Trust­Builder CEO Frank Hamer­linck. “Er bestaan gelukkig tech­no­lo­gi­sche middelen om data veilig te bewaren en uit te wisselen. Vooral wanneer het gaat om persoons­ge­ge­vens, bijvoor­beeld over leeftijd, skills, behaalde diploma’s… is dat belang­rijk. Daar draait dit project ook rond.”

Het doel van het onder­zoeks­pro­ject waar Trust­Builder aan deelneemt is het veilig en selectief delen van persoon­lijke gegevens bij perso­neels­zaken, bijvoor­beeld persoons­ge­ge­vens en diploma’s. Dat moet gebeuren vanuit een persoon­lijke opslag­plaats voor gegevens. Dit deel van het project is gebaseerd op data­k­luizen en de Solid-tech­no­logie van inter­net­pi­o­nier Sir Tim Berners-Lee. De aandacht gaat specifiek naar het delen van strikt nood­za­ke­lijke gegevens voor een dienst. Zo is het niet per se nodig de hele geboor­te­datum te delen als men de leeftijd van iemand wil weten, of wil vast­stellen of iemand meer­der­jarig is of niet. “Derge­lijke data mini­mi­za­tion geeft alleen die infor­matie die strikt nood­za­ke­lijk is,” zegt Hamer­linck. “Hier wordt ook het concept van ‘zero knowledge proof’ toegepast: data uit de datakluis wordt ingelezen, geïn­ter­pre­teerd en vertaald naar een minder priva­cy­ge­voelig concept en dan weer vergeten.”

Rond de Solid-data­k­luis­tech­no­logie wordt een heel ecosys­teem van toepas­singen gebouwd. Om toegang tot dat ecosys­teem te bieden, zal Trust­Builder zijn Identity & Access Mana­ge­ment (IAM) oplossing uitbreiden met een Solid-compliant component die gebrui­kers toelaat met een gede­cen­tra­li­seerde iden­ti­teit in te loggen. 

Trust­Builder ziet in de toeken­ning van de VLAIO-subsidie niet alleen een erkenning van het belang van data­pri­vacy, maar ook een beves­ti­ging dat een bedrijf als Trust­Builder een cruciale rol speelt in het geheel. “Als Europese IAM-soft­w­are­aan­bieder onder­steunen we alle mogelijke Identity Providers die mensen toelaten veilig toegang te krijgen tot toepas­singen. De uitbrei­ding naar Solid past perfect in onze strategie om alle Europese iden­ti­fi­catie- en autho­ri­sa­tie­me­thodes te onder­steunen.” Vorig jaar kreeg Trust­Builder ook al een VLAIO-subsidie voor het verder ontwik­kelen van de strategie rond digitale ecosys­temen, een project dat nog steeds volop op gang is. 

“Met dit project zal Trust­Builder een belang­rijke verhoging van de compe­ti­ti­vi­teit reali­seren, zegt Mark Andries, admi­ni­stra­teur-generaal VLAIO. “Daarnaast is het ook boeiend om te zien hoe het Solid ecosys­teem in Vlaan­deren meer tractie krijgt door deelname van bedrijven zoals Trust­Builder aan derge­lijke projecten.”

Pin It on Pinterest

Share This