Panduit introduceert oplossing voor eenvoudig controleren of schakelkasten in datacenters spanningsvrij zijn

24 mei 2022

Panduit’s VeriSafe-systeem mini­ma­li­seert de elek­tri­sche risico’s bij het contro­leren of een scha­kel­kast span­nings­vrij is. In verge­lij­king met bestaande draagbare test­in­stru­menten, kunnen opera­toren en machi­ne­bou­wers aanzien­lijk eenvou­diger en sneller contro­leren of er een elek­trisch veilige omgeving aanwezig is. 

VeriSafe 2.0 zorgt er namelijk auto­ma­tisch voor dat het volledige test­proces bij elke test wordt uitge­voerd. Met slechts één druk op de knop is de veilig­heid te testen bij zowel 3‑fase als 1‑fase appli­ca­ties, in het nu uitge­breide span­nings­be­reik tot 1000 V voor AC- en DC-toepas­singen. Het faal­vei­lige ontwerp benut actieve indi­ca­toren voor de instal­la­tie­status en voldoet aan de SIL 3 (IEC 61508–1) veilig­heids­func­ties. Volgens de NEC, zoals beschreven in NFPA 70E, moet een elek­trisch veilige omgeving worden vast­ge­steld alvorens te mogen werken aan elek­tri­sche instal­la­ties zonder spanning. De daarvoor vereiste meet­pro­ce­dure is nauw­keurig gedefinieerd.

VeriSafe 2.0 is een ideale oplossing voor 480/​600V CAT IV-binnen- en buiten­toe­pas­singen, voor servi­ce­toe­gang en voor alle appa­ra­tuur voor de stroom­ver­de­ling, zoals frequen­tie­om­vor­mers en mcc’s. Indien gewenst is de isola­tie­mo­dule eenvoudig te inte­greren in contro­le­sys­temen, via redun­dante signaal­out­puts (SIL 3). Tevens is er een netwerk­mo­dule voor realtime diagnose en rappor­tages beschik­baar. Daarmee zijn test­re­sul­taten te regi­streren met tijd­stem­pels of datalogs, of te benutten voor trou­ble­shooting op afstand, bewaking van de status van sensor­lei­dingen en de levens­duur of tempe­ra­tuur­ont­wik­ke­ling van batte­rijen. Via de Ether­Net/IP- en Modbus TCP- verbin­ding of de geïn­te­greerde webserver is VeriSafe 2.0 eenvoudig te inte­greren in o.a. Scada-systemen.

Het nieuwe test­sys­teem is eenvoudig te monteren en te inte­greren in EMC-conforme omge­vingen. De basis voor Panduit’s nieuwe ontwik­ke­ling is dat gevaren en risico’s in scha­kel­in­stal­la­ties voor mensen, productie en gebouwen koste wat kost vermeden moeten worden. Volgens de National Elec­trical Code (NEC) moeten fabri­kanten van instal­la­ties zowel hun ontwerp als de naleving van normen, elek­tri­sche veilig­heid, brand­be­vei­li­ging en mecha­ni­sche veilig­heid garan­deren. De NEC is verge­lijk­baar met VDE 0100 of IEC 60364 en wordt gepu­bli­ceerd door de National Fire Protec­tion Asso­ci­a­tion (NFPA) onder de werktitel NFPA 70E. Panduit verwijst in de product­in­for­matie ook naar alle andere inter­na­ti­o­nale en Europese normen volgens welke VeriSafe is getest.

Pin It on Pinterest

Share This