Fortinet belooft na top in Witte Huis om miljoen mensen te trainen om tekort aan security-vaardigheden te dichten

14 september 2021

Fortinet heeft zijn streven om een einde te maken aan het tekort aan security-vaar­dig­heden kracht bijgezet. Het heeft toegezegd om de komende vijf jaar wereld­wijd een miljoen mensen van bevei­li­gings­trai­ning te voorzien. Dat doet het op basis van zijn Training Advan­ce­ment Agenda (TAA)-initi­a­tief en de programma’s van zijn Network Security Experts (NSE) Training Institute.

Het TTA-initi­a­tief van Fortinet kenmerkt zich door een sterke focus op het aantrekken van een diverse pool van security-profes­si­o­nals via het NSE Security Academy Program, Education Outreach Program en Veterans Program. Dit alles maakt deel uit van de inspan­ningen van Fortinet op het gebied van maat­schap­pe­lijk verant­woord onder­nemen.

Volgens een rapport van (ISC)2 zijn er momenteel 3,12 miljoen security-profes­si­o­nals nodig om het wereld­wijde tekort aan bevei­li­gings­vaar­dig­heden te dichten. Dat tekort wordt verergerd door de komst van steeds geavan­ceer­dere bedrei­gingen. Zo bleek uit een recent rapport van FortiGuard Labs, de onder­zoek­stak van Fortinet, dat het aantal ransom­ware-aanvallen is vertien­vou­digd. Veel orga­ni­sa­ties hebben grote moeite om het bevei­li­gings­ta­lent aan te trekken dat nodig is om zich tegen dat soort geavan­ceerde cyber­be­drei­gingen te wapenen.

De regering-Biden heeft orga­ni­sa­ties in de publieke en private sector opge­roepen om een bijdrage te leveren aan een initi­a­tief voor het reduceren van beveiligingsrisico’s door de ontwik­ke­ling van meer bevei­li­gings­ta­lent. Fortinet houdt zich al enkele jaren bezig met het dichten van het tekort daaraan via zijn trainingprogramma’s en TAA-initi­a­tief. Het maakte aan het begin van de pandemie in 2020 alle NSE-zelf­stu­die­trai­ningen gratis publie­ke­lijk toegan­ke­lijk. Fortinet komt nu met de toezeg­ging om de komende vijf jaar een miljoen mensen te trainen.

Het TAA-initiatief en NSE Training Institute 

Het TAA-initi­a­tief en het NSE Training Institute van Fortinet voorzien in bevei­li­gings­trai­ning en certi­fi­ce­ringen, loop­baan­be­vor­de­rende hulp­mid­delen en vacatures. Daarmee maken ze een loopbaan in cyber­se­cu­rity voor iedereen toegan­ke­lijk. Dat geldt onder meer voor vrouwen, minder­heden, veteranen en studenten. Hieronder volgt een overzicht van de belang­rijkste en recente mijlpalen in het streven van Fortinet om de sector aan vers talent te helpen en het tekort aan bevei­li­gings­vaar­dig­heden te dichten.

  • Samen­wer­kingen met markt­lei­ders en de publieke sector: Fortinet werkt samen met markt­lei­ders en over­heids­in­stel­lingen om bij te dragen aan een vaardige, inclu­sieve en diverse pool van cyber­pro­fes­si­o­nals. Partners zijn onder meer IBM, Sales­force en het World Economic Forum. Via zijn Education Outreach Program gaat Fortinet samen­wer­kingen aan met orga­ni­sa­ties in diverse sectoren, zoals de univer­si­taire wereld, over­heids­sector en non-profit­be­drijven. Het doel is om ervoor te zorgen dat alle groepen binnen de samen­le­ving toegang krijgen tot kansen en hulp­mid­delen om een loopbaan in cyber­se­cu­rity te beginnen. Zo heeft Fortinet alleen al de afgelopen twee jaar ruim 2.000 veteranen en hun partners gecertificeerd.
  • Het NSE Certi­fi­ca­tion Program wint terrein: Het Certi­fi­ca­tion Program is een training- en certi­fi­ce­rings­pro­gramma dat uit acht niveaus bestaat. Het is ontwik­keld om de ervaring en vaar­dig­heden van tech­ni­sche profes­si­o­nals op het gebied van netwerk­be­vei­li­ging te laten testen door een onaf­han­ke­lijke partij. Het NSE Certi­fi­ca­tion Program heeft alleen al sinds het begin van de corona­crisis ruim 680.000 certi­fi­caten uitge­geven en ruim een miljoen uur aan training verzorgd. Daarmee wint het steeds meer terrein als bran­che­lei­dend trai­nings­pro­gramma voor cyber­se­cu­rity. Via dat programma helpt Fortinet IT-profes­si­o­nals en andere mensen om nieuwe bevei­li­gings­vaar­dig­heden op te doen, hun vaar­dig­heden op te frissen of hun vaar­dig­heden uit te breiden.

Voor­lich­ting aan het personeel met de Infor­ma­tion Security Awareness & Training Service: Fortinet draagt met zijn Infor­ma­tion Security Awareness & Training Service bij aan een cyber­be­wust perso­neel­be­stand. Het stelde die dienst in 2020 gratis beschik­baar aan orga­ni­sa­ties van elke omvang. De Infor­ma­tion Security Awareness & Training Service van Fortinet voorziet in bran­che­lei­dende cyber­se­cu­rity awareness-training die mede­wer­kers voorlicht over moderne cyber­be­drei­gingen zoals phishing, social engi­nee­ring en ransom­ware-aanvallen en hoe zij zich daartegen kunnen wapenen. De dienst is geschikt voor het voltal­lige personeel, inclusief onder­aan­ne­mers en niet-tech­ni­sche mede­wer­kers. De gratis dienst is ontwik­keld in over­een­stem­ming met de richt­lijnen van het National Institute of Standards and Tech­no­logy (NIST): NIST 800–50 en NIST 800–16.

  • Training en loop­baan­pro­jecten voor de ontwik­ke­ling van OT-vaar­dig­heden: Recen­te­lijk worden steeds meer cyber­aan­vallen op vitale infra­struc­turen uitge­voerd. Voor orga­ni­sa­ties met omge­vingen die opera­ti­o­nele tech­no­logie (OT) omvat is het daarom van cruciaal belang om over de juiste bevei­li­gings­op­los­singen en vaardige security-profes­si­o­nals te beschikken. Fortinet heeft daarom een nieuwe cursus OT-bevei­li­ging toege­voegd aan zijn traject voor NSE level 7‑certificering. OT-bevei­li­ging komt eveneens aan bod in de NSE 4‑, NSE 5- en NSE 6‑programma’s. Fortinet intro­du­ceerde recen­te­lijk een nieuw oplei­dingstra­ject voor opera­ti­o­nele tech­no­logie dat onder meer toegang biedt tot vacatures op dat gebied. Dat nieuwe OT-oplei­dingstra­ject voorziet in alle training en certi­fi­ce­ringen die nodig zijn voor mensen die een loopbaan in OT-bevei­li­ging overwegen. Het traject sluit aan op de bevei­li­gings­rollen van het National Initi­a­tive for Cyber­se­cu­rity Education (NICE).

Ken Xie, de oprichter, bestuurs­voor­zitter en CEO van Fortinet, vermeldt: “Kort na de oproep van de regering-Biden aan markt­lei­ders in diverse sectoren om bij te dragen aan oplossing voor de bevei­li­gings­pro­blemen die mensen en orga­ni­sa­ties in alle delen van de wereld treffen, zet Fortinet zijn streven om het tekort aan tekort aan security-vaar­dig­heden terug te dringen extra kracht bij. Door de opkomst van geavan­ceerde bedrei­gingen lopen orga­ni­sa­ties groter gevaar dan ooit tevoren. Als antwoord op dat probleem zegt Fortinet vandaag toe om zijn trainingprogramma’s en stra­te­gi­sche samen­wer­kings­ver­banden uit te breiden. Dat is nodig om een oplossing te bieden voor het tekort aan bevei­li­gings­ta­lent dat onze sector plaagt. Het uitein­de­lijke doel is om het aantal beveiligingsrisico’s en cyber­be­drei­gingen terug te dringen.”

Pin It on Pinterest

Share This