La Fondation Dassault Systèmes breidt ondersteuning uit voor research en onderwijs in strijd tegen COVID-19

12 mei 2020

La Fondation Dassault Systèmes breidt de steun aan research- en onder­wijs­pro­jecten drastisch uit. Daarmee gaat deze orga­ni­satie meer bijdragen leveren aan de strijd tegen COVID-19. De aan Dassault Systèmes gelieerde stichting heeft als doel het trans­for­meren en verder ontwik­kelen van onderwijs en onderzoek met behulp van 3D-tech­no­logie en virtuele werelden (‘virtual universes’).
 
De uitbrei­ding van de onder­steu­ning die La Fondation Dassault Systèmes biedt, betekent dat extra finan­ciële middelen beschik­baar worden gemaakt voor onderwijs- en research­pro­jecten. Tevens wordt er meer digitale content, kennis en vaar­dig­heden beschik­baar gemaakt. Daarmee verwacht de orga­ni­satie extra impuls te kunnen geven aan creatief denken, innovatie, kennis­ont­wik­ke­ling en voor­uit­gang. Met als doel een beter begrip te ontwik­kelen van de situatie waarin de wereld zich momenteel bevindt, zodat voor deze uitda­gingen oplos­singen kunnen worden ontwikkeld.
 
La Fondation Dassault Systèmes onder­steunt nu onder andere de volgende initiatieven:
 
  • Onderzoek naar kanker­pa­ti­ënten met COVID-19 – Finan­ciële onder­steu­ning voor het Gustave Roussy Cancer Center voor een studie naar de effecten van COVID-19 op kanker­pa­ti­ënten en de impact van behan­del­me­thoden. Deze studie heet ONCOVID en is de eerste brede studie in Frankrijk naar dit onderwerp. De onder­zoe­kers hopen op basis van de onder­zoeks­re­sul­taten betere behan­del­me­thoden te kunnen ontwik­kelen voor kanker­pa­ti­ënten die met besmet­ting door COVID-19 te maken krijgen. Ook beoogt de studie nieuwe trai­nings­me­thoden voor de behan­de­ling van deze patiënten te ontwik­kelen. Onder leiding van het Gustave Roussy Center doen tien in kanker­on­der­zoek gespe­ci­a­li­seerde onder­zoeks­centra aan de studie mee. Zij zullen in totaal duizend kanker­pa­ti­ënten in de studie betrekken tijdens een periode van drie maanden waarin de klinische studie zal plaats­vinden. Door hun verzwakt immuun­sys­teem lopen kanker­pa­ti­ënten een grotere kans om met COVID-19 besmet te raken. Ook hun voor­uit­zichten op genezing zijn minder gunstig.
  • Computers voor jonge studenten – Samen met Ecodair, een orga­ni­satie die werkt biedt aan mensen met een beperking, maakt La Fondation Dassault Systèmes computers beschik­baar voor jonge studenten van Foyer des Jeunes Travail­leurs d’Ap­prentis d’Auteuil Marcel Callo in Versailles (een tehuis voor jonge kinderen). Met deze hulp­mid­delen kunnen de jongeren hun scholing en opleiding conti­nu­eren. Momenteel ontbreekt het deze leer­lingen namelijk aan de benodigde IT-middelen om lessen op afstand te kunnen volgen. Ter compen­satie proberen zij dit nu via een smartphone te doen, wat echter belang­rijke beper­kingen kent.
  • Versnelde review en onder­steu­ning voor research- en onder­wijs­pro­jecten – La Fondation Dassault Systèmes ontvangt regel­matig verzoeken voor finan­cie­ring van projecten. Het proces van reviewen en toekennen van finan­ciële onder­steu­ning daarvoor is drastisch verkort. Non-profit­or­ga­ni­sa­ties in onderwijs en research die 3D-tech­no­logie en virtuele werelden willen toepassen in hun projecten kunnen daardoor veel sneller dan voorheen aan de slag. Voor projecten die gericht zijn op het ontwik­kelen van COVID-19-testkits en ‑test­pro­cessen, medische appa­ra­tuur voor snelle ontdek­king of isolatie en andere medische appa­ra­tuur waarmee levens gered kunnen worden, is het beoor­de­lingstra­ject terug­ge­bracht van zes maanden tot enkele dagen. Hetzelfde geldt voor finan­cie­rings­hulp die gericht is op het kunnen inhuren van personeel dat gespe­ci­a­li­seerd is in 3D‑, biome­di­sche en bioche­mi­sche virtuele simulaties.
 

Pin It on Pinterest

Share This