Databricks investeert in Europees Development Center

15 oktober 2019

Data­bricks, een aanbieder van unified data analytics, maakt zich op om de komende drie jaar meer dan 100 miljoen te inves­teren om de Europese uitbrei­ding in Amsterdam te onder­steunen. Het Europese Devel­op­ment Center in Amsterdam bestaat momenteel uit een team van meer dan 30 engineers, die bijdragen aan de innovatie van het Unified Data Analytics platform van Databricks.

“We hebben in Amsterdam een sterk team van engineers neergezet. Zij spelen een belang­rijke rol in de ontwik­ke­ling van ons platform. In het Europese Devel­op­ment Center combi­neren we de krachten van lokaal talent met die van inter­na­ti­o­nale talenten van over de hele wereld,” zegt Ali Ghodsi, mede­op­richter en CEO van Data­bricks. “De komende drie jaar inves­teren we volop in ons centrum in Amsterdam, zodat we datateams over de hele wereld nog beter kunnen helpen bij het tackelen van hun problemen, hoe inge­wik­keld die ook zijn. Dat is onze missie, en om die succesvol te kunnen volbrengen is een briljant team van engineers in Amsterdam onmisbaar.”

“Nederland staat bekend om innovatie en een sterke focus op het bedrijfs­leven, en verwel­komt de inves­te­ring van Data­bricks in Amsterdam,” zegt Henny Jacobs, Executive Director Americas bij de Nether­lands Foreign Invest­ment Agency (NFIA). De NFIA hielp Data­bricks bij de uitbrei­ding in Nederland. “De groei die het bedrijf doormaakt laat zien dat Data­bricks in staat is personeel van het hoogste niveau aan te trekken, mensen die ook nog eens willen wonen en werken in zo’n fantas­ti­sche stad als Amsterdam. Bovendien laat de vestiging van Data­bricks in Amsterdam zien dat de kwaliteit van ons Neder­landse netwerk van wereld­klasse is.”

Data­bricks intro­du­ceerde Londen in augustus 2017 als vesti­gings­plaats voor hun EMEA hoofd­kan­toor. Het bedrijf is van een handvol werk­ne­mers uitge­groeid tot een orga­ni­satie met meer dan 100 werk­ne­mers over heel Europa. Het Europese Devel­op­ment Center is een engi­nee­ring hub voor product­ont­wik­ke­ling en innovatie. In de blog Making the move to Amsterdam vertelt een Data­bricks-engineer waarom hij samen met andere engineers uit zijn team de overstap van San Francisco naar Amsterdam waagde om leiding te geven aan het Billing Infra­struc­ture en Usage team.

Spark + AI Summit

Eerder maakte Data­bricks bekend dat de Spark + AI Summit dit jaar plaats­vindt in de RAI in Amsterdam. Van dinsdag 15 tot en met donderdag 17 oktober vindt dit grootste data en machine learning congres van Europa plaats in de RAI, met als hoofd­thema ‘Build. Unify. Scale’. De Spark + AI Summit wordt geor­ga­ni­seerd voor datateams, waaronder devel­o­pers, data scien­tists en voor­lo­pers op het gebied van data en analytics. Tijdens het event kunnen ze met elkaar in gesprek over data, analytics, machine learning en prak­ti­sche toepas­singen van AI. Ook worden er voor de meer dan 2000 aanwe­zigen diverse workshops geor­ga­ni­seerd, waarbij theorie en hands-on prak­tijk­op­drachten met elkaar worden afgewisseld.

 

Pin It on Pinterest

Share This