Machine learning verrijkt Tour de France

29 juni 2017

Amaury Sport Orga­ni­sa­tion (A.S.O.), orga­ni­sator van de Tour de France, en Dimension Data, de officiële tech­no­lo­gie­partner van de Tour de France, intro­du­ceren machine learning-tech­no­lo­gieën bij de Tour de France. Hiermee willen ze wieler­fans over de hele wereld een geheel nieuwe Tour-ervaring bieden. De wieler­ronde begint dit jaar in Düssel­dorf op 1 juli en eindigt op 23 juli op de Champs-Élysées in Parijs.

Dit jaar zijn in het data-analy­se­plat­form van Dimension Data, dat is ontwik­keld in samen­wer­king met A.S.O., machine learning en complexe algo­ritmes opgenomen. Deze combi­neren live en histo­ri­sche koers­ge­ge­vens om nog diep­gaan­dere inzichten te geven in de loop van de koers. Daarnaast bieden  indi­vi­duele profielen van de renners betere inzichten in de omgeving waarin en de omstan­dig­heden waaronder de renners het best presteren.

Als onderdeel van een nieuwe proef onder­zoeken A.S.O. en Dimension Data dit jaar de rol van voor­spel­lende-analy­se­tech­no­lo­gieën om de waar­schijn­lijk­heid van verschil­lende koersscenario’s te beoor­delen, bijvoor­beeld of het peloton ontsnapte renners tijdens bepaalde fases van de koers gaat inhalen.

Scott Gibson, Group Executive – Digital Practice bij Dimension Data: “Naarmate meer tech­no­logie wordt ingevoerd in de sport, verandert de kijk­er­va­ring en neemt de popu­la­ri­teit ervan toe. Inte­res­sant is de manier waarop we A.S.O. helpen om een nieuwe generatie digitaal onder­legde fans aan te trekken. Geavan­ceerde tech­no­lo­gieën, zoals machine learning, bieden nieuwe moge­lijk­heden om de inzichten te creëren waar deze fans om vragen.”

De kern van de oplossing voor live tracking en data-analyse bestaat uit GPS-trans­pon­ders die worden bevestigd onder het zadel van elke fiets. De verza­melde data van deze trans­pon­ders worden gecom­bi­neerd met externe data over de route­gra­diënt en de weers­om­stan­dig­heden van dat moment. Hiermee zijn inzichten te creëren, zoals de live snelheid en de locatie van indi­vi­duele renners, de afstand tussen renners en de samen­stel­ling van groepen binnen de koers. Dit jaar creëert en analy­seert de oplossing meer dan 3 miljard data­punten tijdens de 21 etappes van de Tour, veel meer dan de 128 miljoen data­punten van vorig jaar.

Christian Prudhomme, directeur van de Tour de France, A.S.O.: “Onze volgers willen dit evenement intensief meebe­leven. Ze zijn actiever via social media dan ooit tevoren en willen een live en meesle­pende twee­de­scherm­be­le­ving tijdens de Tour. Tech­no­logie stelt ons in staat om een geheel andere ervaring van de wieler­ronde te creëren.”

De verbe­terde Tour de France-oplossing maakt gebruik van een volledig cloud­ge­ba­seerd, gevir­tu­a­li­seerd data­center dat schaal­baar­heid biedt waardoor er minder mensen ter plaatse nodig zijn. De cloud zorgt ook voor geogra­fi­sche flexi­bi­li­teit, omdat de oplossing hierdoor overal ter wereld te beheren is. Dit jaar werken de tech­ni­sche teams van Dimension Data samen op vier conti­nenten via hyper connected mobiele samen­wer­kings­hubs die zijn uitgerust met de nieuwste digitale en virtuele werkplektechnologieën.

Enkele hoog­te­punten van de Tour de France:

  • 198 renners in 22 teams genereren meer dan 150 miljoen geospa­tiale en omge­vings­da­ta­le­zingen op de route van 3.540 km.
  • De live-tracking website van de Tour de France, race​center​.letour​.fr, met in 2016 gemiddeld 2.000 pagi­na­ver­zoeken per seconde, is dit jaar verbeterd en kan nu 25.000 pagi­na­ver­zoeken per seconde aan.
  • In 2016 was er 6.100 uur aan tv-uitzen­dingen in 190 landen verspreid over 100 kanalen over de hele wereld. Dankzij A.S.O. neemt het aantal tv-uitzen­dings­uren toe van 80 in 2016 tot 105 dit jaar en wordt de wieler­ronde uitge­zonden vanaf de eerste kilometer van elke etappe.
  • Cyber security is een toppri­o­ri­teit voor de Tour de France. Tijdens de koers van 2016 signa­leerde het cloud­ge­ba­seerde bevei­li­gings­sys­teem van Dimension Data 1.409.769 verdachte toegangs­po­gingen die werden geblokkeerd.

Pin It on Pinterest

Share This