Complexiteit van tech kans en uitdaging voor IT-kanaal

24 maart 2025

Het IT-kanaal in de Benelux is opti­mis­ti­scher gestemd over de ontwik­ke­lingen in de branche dan een jaar geleden. Nieuwe, veelal complexe tech­no­logie schept vraag bij afnemers. Dien­sten­le­ve­ran­ciers, van de kleinste managed service providers en aanbie­ders van oplos­singen tot de grootste inte­gra­tors, zijn over het algemeen positief gestemd over de (groei)vooruitzichten. Groot is de behoefte aan robuuste IT-dienstverlening. 

Dit gunstige beeld komt naar voren uit het onderzoek State of the Channel 2025 Benelux. Het toene­mende optimisme in deze regio sluit aan bij de trends uit het wereld­wijde State of the Channel 2025 rapport van de GTIA (Global Tech­no­logy Industry Association). 

Deze non-profit orga­ni­satie die het wereld­wijde IT-kanaal verte­gen­woor­digt, peilt jaarlijks wat er in haar gelederen leeft. De toene­mende complexi­teit van tech­no­logie legt de IT-dienst­ver­le­ners bepaald geen wind­ei­eren. Sterker nog, het is de belang­rijkste factor achter de groei van de vraag naar expertise vanuit het kanaal. 

Wereld­wijd ziet bijna zes op de tien bedrijven de groeiende complexi­teit van tech als de grootste kans voor het kanaal. Dat geldt voor de Benelux iets minder. Daar ziet 44% het inge­wik­kelde karakter van tech als een zegen voor hun business.

Ook arti­fi­cial intel­li­gence (AI) is een belang­rijke business driver. Bijna de helft (46%) van de respon­denten in de Benelux denkt garen te spinnen bij de adoptie van gene­ra­tieve AI-tools. Klanten hebben op dit gebied behoefte aan hulp en bege­lei­ding. Andere veel­ge­noemde groei­fac­toren zijn meer vraag naar cyber­se­cu­rity-diensten (36%) en cloud computing (34%). 

Nu is het niet allemaal koek en ei voor het kanaal. Om al die nieuwe kansen te verzil­veren moet je wel de juiste expertise in huis hebben. En dat kan een behoor­lijke opgave zijn gelet op de schaarste aan capabele arbeids­krachten. Bijna een derde (31%) van de respon­denten ziet dat als een rem. Ook de snelle veran­de­ringen in het cyber­se­cu­rity-landschap vormen een uitdaging. 

GTIA peilde ook waar de grootste omzet­kansen liggen. Cyber­se­cu­rity-dienst­ver­le­ning is dan de topper, gevolgd door AI services, data-diensten en digitale marketing. De beste winst­mo­ge­lijk­heden bieden de AI-diensten, inte­gratie-diensten, digitale marketing en cybersecurity. 

Carolyn April, vice-president bij GTIA, denkt dat het kanaal zal doorgaan met het omarmen van nieuwe tech­no­lo­gieën als AI. Volgens haar krijgt men ook steeds meer vat op gebieden zoals cyber­se­cu­rity, waar complexere en univer­sele bedrei­gingen klanten blijven plagen. 

De resul­taten van de Benelux-enquête lopen aardig in de pas met het State of the Channel 2025 rapport van GTIA. Deze orga­ni­satie telt tien­dui­zenden IT-profes­si­o­nals afkomstig van meer dan 2.000 beheerde dien­sten­aan­bie­ders, solution providers, techle­ve­ran­ciers, distri­bu­teurs en andere bedrijven die het IT-kanaal bedienen. 

Pin It on Pinterest

Share This