Nieuw investeringsfonds helpt beloftevolle start-ups sneller doorgroeien

30 januari 2024

Onder­zoeks­cen­trum imec kondigt de lancering aan van het imec.istart future fund, een nieuw inves­te­rings­fonds voor Seed en Series A funding van start-ups rond digitale tech­no­logie. Het nieuwe fonds, dat beheerd wordt door een onaf­han­ke­lijk fonds­ma­na­ge­ment, heeft als doel om de bedrijven in het imec.istart-portfolio nog beter te onder­steunen op hun weg naar durf­ka­pi­taal. Het fonds kan rekenen op inves­te­ringen van zowel insti­tu­ti­o­nele als private inves­teer­ders. In een eerste fase werd al 25 miljoen euro kapitaal opgehaald.

Om veel­be­lo­vende digitale start-ups te laten uitgroeien tot de grote bedrijven van morgen, is toegang tot finan­cie­ring in ieder stadium van de ontwik­ke­ling cruciaal. Imec.istart voorziet deze start-ups van een start­ka­pi­taal van 100.000 tot 250.000 euro. Snelle groeiers hebben snel vervolg­fi­nan­cie­ring nodig, maar dat is in het huidige inves­te­rings­kli­maat moei­lijker geworden. Om die finan­cie­rings­kloof te over­bruggen, werd het imec.istart future fund opgericht. Het fonds laat toe om op langere termijn en voor grotere bedragen te inves­teren in een aantal bedrijven uit de imec.istart-programma’s.


Sven De Cleyn (directeur imec.istart), Ruth Janssens en Kris Vanden­berk (fonds­ma­na­gers imec.istart future fund) 

“Met de creatie van dit nieuwe fonds kunnen we de meest belof­te­volle digitale start-ups uit de imec.istart-familie nog sneller helpen door­groeien tot volwaar­dige groei­be­drijven”, zegt Sven De Cleyn, directeur van imec.istart. “In dit uitda­gende finan­ciële en socio-econo­mi­sche klimaat, blijven we bouwen aan oplos­singen om onder­ne­mer­schap te stimu­leren en jonge bedrijven te laten groeien.”

Het imec.istart future fund, dat onaf­han­ke­lijk beheerd wordt door managing partners Ruth Janssens en Kris Vanden­berk, streeft een divers portfolio na. Het kan putten uit de meest belof­te­volle digitale start-ups uit de imec.istart-programma’s in België, Nederland en Italië. Naast het voorzien van zaai­ka­pi­taal heeft het fonds ook de moge­lijk­heid om te parti­ci­peren in grotere finan­cie­rings­rondes (Series A en B) in co-inves­te­ring met andere fondsen. Bovendien zal het imec.istart future fund ook beperkt kunnen inves­teren in andere veel­be­lo­vende digitale onder­ne­mingen die niet uit het imec.istart-portfolio komen, maar die binnen dezelfde scope passen.

Het fonds kan rekenen op inves­te­ringen van insti­tu­ti­o­nele partijen zoals PMV, Finance&invest.brussels, Noshaq en ING België en private partijen zoals COI, imec, het family office van de familie Clarebout, evenals enkele business angels. Verder inves­teren ook succes­volle techon­der­ne­mers en oprich­ters van alumni-bedrijven uit het imec.istart programma, zoals Ewout Meyns en Mattias Putman (ex-PieSync). Het betreft een fonds met een beperkte duurtijd en een actieve inves­te­rings­pe­riode van 5 jaar. Na deze eerste closing van 25 miljoen euro, kan het fonds in een tweede ronde verder kapitaal ophalen tot een totale grootorde van 50 miljoen euro.

Fonds­ma­nager Kris Vanden­berk ziet veel interesse om in het fonds deel te nemen: “We zien een sterke interesse bij zowel de insti­tu­ti­o­nele partijen als bij private inves­teer­ders om deel te nemen aan dit nieuwe fondsini­ti­a­tief. Door de unieke markt­po­sitie, gelinkt aan imec.istart, zijn we ervan overtuigd dat we de meest belof­te­volle early-stage digitale bedrijven op onze radar zullen krijgen.”

Fonds­ma­nager Ruth Janssens vult aan: “Het is ons doel om deze bedrijven naast finan­cie­ring, ook stra­te­gisch te onder­steunen via een breed netwerk, waaronder het imec- en imec.istart-netwerk, om zo de return-on-invest­ment van het fonds te maxi­ma­li­seren. In de komende maanden zullen we de moge­lijk­heid bieden aan andere inves­teer­ders, business angels en family offices om ook deel te nemen.”

Pin It on Pinterest

Share This