Microsoft wil miljard investeren in datacenter in productiefaciliteit van Foxconn

7 april 2023

Soms werken twee bedrijven zo nauw samen dat ze – letter­lijk – dicht bij elkaar kruipen. Zo heeft PostNL een volledige etage in het reus­ach­tige distri­bu­tie­cen­trum van bol​.com in Waalwijk in gebruik voor de distraite van pakketten. Dus waarom zou een tech­be­drijf niet een data­center kunnen bouwen op de reus­ach­tige manu­fac­tu­ring-site van een belang­rijke klant?

Dat is het idee achter een project dat Microsoft in de Verenigde Staten wil onder­nemen. De Taiwanese manu­fac­tu­ring-gigant Hon Hai Tech­no­logy Group – beter bekend als Foxconn – bouwt in de staat Wisconsin een enorme fabriek en heeft daarvoor uitge­breide IT-faci­li­teiten nodig. Microsoft wil die diensten leveren en is daarom van plan een speciaal data­center op het nieuwe terrein van Foxconn te bouwen.

Als alle vergun­ningen binnen zijn, koopt Microsoft een stuk grond op het terrein van Foxconn voor een bedrag van 50 miljoen dollar. Daarop zal het nieuwe data­center worden geplaatst. Foxconn zal de opbrengst van de Microsoft-land­ver­koop ontvangen als een gedeel­te­lijke terug­be­ta­ling van het geld dat Foxconn in 2017 heeft betaald om zelf de grond voor de fabriek te verwerven. In de nieuwe faci­li­teit zal Microsoft een speciaal voor Foxconn inge­richte cloud opzetten. 

Overigens is het plan niet onom­streden. Met name het water­ver­bruik van het data­center baart omwo­nenden zorgen. Zij stellen dat het data­center evenveel water zal gebruiken als een kleine stad van 30.000 tot 50.000 mensen en zij vrezen dat deze water­con­sumptie ten kostte zal gaan van de omgeving. Ook de komst van de fabriek zelf heeft int het verleden tot veel commotie geleid.

Pin It on Pinterest

Share This