2022 InsurTech Trends: antifraude-technologie stijgt explosief door cyberoorlog

28 februari 2022

Het gebruik van voor­spel­lende analytics door verze­ke­raars om fraude te bestrijden heeft een record­hoogte bereikt, zo blijkt uit het laatste onderzoek naar verze­ke­rings­fraude-tech­no­logie van de Coalition Against Insurance Fraud en analytics- en AI-markt­leider SAS. De studie State of Insurance Fraud Tech­no­logy toont aan dat 80% van de verze­ke­raars voor­spel­lende modellen gebruikt om fraude op te sporen. In 2018 was dit nog maar 55%.

In dit onderzoek uit 2021 wordt ook het belang onder­streept van software voor iden­ti­teits­ve­ri­fi­catie, dat door 40% van de respon­denten wordt genoemd. Iden­ti­teits­ana­lyse wordt steeds meer een must-have tech­no­logie voor verze­ke­raars, gezien de alar­me­rende toename van phishing scams, die sinds het begin van de Corona pandemie met 600% is toegenomen.

“De verschui­vingen die we hebben gezien sinds het onderzoek van 2018 bena­drukken de steeds geavan­ceer­dere tech­no­lo­gieën die nodig zijn om criminele aanvallen door verze­ke­rings­frau­deurs te verij­delen,” zegt David Hartley, directeur van Insurance Solutions bij SAS. “Het gebruik van voor­spel­lende modellen is met 25% toege­nomen. Text mining is bijna verdub­beld, van 33% naar 65% in drie jaar tijd. Deze bevin­dingen bewijzen dat verze­ke­raars hun geavan­ceerde analytics- en AI-moge­lijk­heden snel aanpassen om de bedrei­gingen het hoofd te bieden.”

De onder­zoeks­re­sul­taten zullen worden gepre­sen­teerd in het aanko­mende webinar over verze­ke­rings­fraude dat wordt geor­ga­ni­seerd door de Coalitie en SAS. Dit webinar The State of Insurance Fraud Tech­no­logy 2022: Trends as the World Reopens vindt plaats op 16 februari en is daarna ook on-demand beschikbaar.

Trends in verzekeringsfraude-technologie sinds 2012

Verze­ke­rings­fraude veroor­zaakt alleen al in de Verenigde Staten jaarlijks een verlies van meer dan 80 miljard dollar. Fraudeurs over de hele wereld maken gebruik van phishing, malware en zelfs van quizzen op social media om gevoelige persoon­lijke infor­matie te stelen van niets­ver­moe­dende consu­menten. Deze lucra­tieve gegevens worden vervol­gens op het dark web verkocht voor criminele doel­einden, zoals iden­ti­teits­dief­stal of voor het creëren van valse iden­ti­teiten met behulp van een combi­natie van gestolen en vervalste gegevens. Oplich­ters kunnen deze iden­ti­teiten gebruiken om valse claims in te dienen of om provisies van verze­ke­raars te innen voor de verkoop van valse polissen.

Sinds 2012 gebruikt de Coalitie haar twee­jaar­lijkse studie State of Insurance Fraud Tech­no­logy om te volgen hoe tech­no­logie de strijd tegen fraudeurs en criminele bendes kan verbe­teren. SAS is al sinds de eerste studie partner in het onderzoek.

“Het vast­leggen van deze trends over een langere periode stelt ons in staat om te begrijpen hoe, en in welke mate, verze­ke­rings­maat­schap­pijen gebruik­maken van anti-fraude tech­no­logie”, zegt Dave Rioux, Coalitie Co-voor­zitter en voor­zitter van de Onder­zoeks­com­missie van de orga­ni­satie. “Dit onderzoek biedt ook belang­rijke inzichten in toekom­stige fraude-trends en veel voor­ko­mende problemen, waardoor de hele sector meer inzicht krijgt in welke­tech­no­lo­gieën het meest effectief zijn tegen deze opkomende fraudeaanvallen.”

Andere conclusies uit het laatste onderzoek

  • Anti-fraude tech­no­logie bloeit op. Volgens het onderzoek behoren geau­to­ma­ti­seerde waar­schu­wings­sig­nalen (88%), voor­spel­lende analy­ti­sche modellen (80%), text mining (65%), rappor­ta­ge­mo­ge­lijk­heden (64%), case mana­ge­ment (61%), rappor­tage van uitzon­de­ringen (51%) en data­vi­su­a­li­sa­tie/­link-analyse (51%) tot de meest gebruikte frau­de­be­strij­dings­tech­no­lo­gieën van verzekeraars.
  • Verze­ke­raars diver­si­fi­ëren hun data­bronnen. Naast hun eigen interne gegevens, maken verze­ke­raars gebruik van verze­ke­rings­fraude moni­to­ring lijsten (88%), openbare docu­menten (79%), data van derden (55%), social media-gegevens (48%) en gegevens van persoon­lijke apparaten (15%). Opmer­ke­lijk is dat het gebruik van onge­struc­tu­reerde data is gestegen van iets minder dan de helft in 2018 tot 81% in 2021.
  • Onder­zoe­kers dringen aan op meer middelen. Nieuwe frau­de­be­strij­dings­tech­no­logie zorgt voor verbe­te­ring van de effi­ci­ëntie in onder­zoeks­pro­cessen, maar de middelen die verze­ke­raars beschik­baar stellen aan interne en externe onder­zoeks­teams zijn onvol­doende om gelijke tred te houden met de miljarden aan verlies door fraude. Beperkte IT-middelen vormde de grootste uitdaging op het gebied van frau­de­be­strij­ding, aange­haald door 68% van de respondenten.
  • Een foto is wel duizend data­punten waard. Verze­ke­raars grijpen massaal naar foto-analy­se­tech­no­logie (gestegen van 49% in 2018 naar 81% in 2021) om scha­de­claims te veri­fi­ëren, digitaal gewij­zigde beelden te iden­ti­fi­ceren en foto’s te indexeren die bij andere claims zijn ingediend.

“De huidige tech­nieken voor foto­ana­lyse zijn ongekend. Met behulp van analytics software kunnen foto’s worden geana­ly­seerd op mani­pu­latie en met elkaar worden verge­leken om te bepalen of ze identiek zijn of niet”, vertelt Eugène van Kampen, Sr. Customer Advisor Financial Crimes bij SAS.

Een bredere toepas­sing van derge­lijke opkomende tech­no­lo­gieën en meer inves­te­ringen in mense­lijke en machi­ne­ge­stuurde frau­de­be­strij­dings­mo­ge­lijk­heden zullen verze­ke­raars helpen om fraude op grote schaal tegen te gaan.

Het onderzoek ‘State of Insurance Fraud Tech­no­logy’ en soort­ge­lijke onder­zoeken van de coalitie zijn bedoeld om frau­de­on­der­zoe­kers en hun leiding­ge­vende teams beter voor te bereiden op de bedrei­gingen die in het verschiet liggen.

De meest recente studie, de vijfde sinds 2012, is gebaseerd op de antwoorden van een enquête met 20 vragen die in oktober 2021 naar 100 leden van de Coalitie is gestuurd. De respon­denten zijn in dienst van verze­ke­rings­maat­schap­pijen die in 2020 ten minste 80% van de geschatte scha­de­pre­mies op de Ameri­kaanse verze­ke­rings­markt verte­gen­woor­digen.

Meer infor­matie is te vinden op Insu​ran​ce​Fraud​.org.

Pin It on Pinterest

Share This