Wibu Systems introduceert CmCloudLite voor mobiele SaaS-toepassingen

29 april 2021

Wibu-Systems, een bedrijf op het gebied van bescher­ming, licentie- en bevei­li­gings­op­los­singen voor de software-industrie, breidt zijn cloud-aanbod uit met CmCloud­Lite, een afge­slankte versie van de complete CmCloud-tech­no­logie. Inclusief alle vertrouwde licen­tie­mo­ge­lijk­heden en met eenvou­dige inte­gra­tie­fa­ci­li­teiten met bestaande backend-oplos­singen, brengt de nieuwste cloud-optie de populaire CodeMeter-ervaring naar de minder zwaar opge­tuigde mobiele omgeving in samenhang met Software as a Service (SaaS) ‑toepas­singen.

Trouw aan het principe van totale compa­ti­bi­li­teit, werkt de CmCloud-licen­tie­ser­vice met alle moge­lijk­heden van CodeMeter Protec­tion Suite, de veel­zij­dige toolkit voor het handmatig of auto­ma­tisch coderen en licen­ti­ëren van appli­ca­ties bij het draaien van software in onveilige omge­vingen. Maar niet elke toepas­sing heeft al deze bescher­mings­func­ties nodig.  Soft­wa­re­ont­wik­ke­laars of bedrijven die software toepassen die zich al in bevei­ligde omge­vingen bevindt, hebben misschien meer behoefte aan een imple­men­tatie met een kleinere footprint. CmCloud­Lite is afgestemd op die voorkeur.

CmCloud­Lite is de speciale oplossing voor licen­tie­be­heer in een veilige cloudom­ge­ving zonder de extra bevei­li­gings­func­ties van CodeMeter Protec­tion Suite. Daartoe werkt deze variant samen met een bestaand Single-Sign-On (SSO) ‑systeem. Ook in afge­slankte uitvoe­ring wordt nog steeds de CmCloud-visie van echt gebrui­kers­ge­richte licenties gere­a­li­seerd, dus licenties waarmee gebrui­kers hun software vanuit de cloud kunnen uitvoeren, ongeacht waar ze zijn en met welk apparaat, zonder de noodzaak van fysieke (CmDongle) of software (CmAct­Li­cense) contai­ners. Terwijl CmCloud bekende gebrui­kers of gebrui­kers­groepen aan een licentie bindt via een inlog­be­stand, waarvoor geen SSO-systeem nodig is om te func­ti­o­neren, maakt CmCloud­Lite gebruik van de ’use-cases’ die doorgaans afhan­ke­lijk zijn van de aanwe­zig­heid van een dergelijk systeem, zoals SaaS-appli­ca­ties. Dit maakt de volledige licen­tie­om­ge­ving wendbaar. Zolang de gebrui­kers zijn aangemeld bij hun SSO-server, gebruikt CmCloud­Lite de voor­handen inter­faces, inclusief OAuth2 of SAML, om te contro­leren of de licentie in kwestie inderdaad bij de actieve gebrui­kers­ac­count op die server horen.

Het eind­re­sul­taat: een slanke en veilige cloud­li­centie-oplossing. Zoals bij elk lid van de CodeMeter-familie, worden licenties gemaakt, beheerd en gedis­tri­bu­eerd via de populaire CodeMeter License Central of via de aange­paste webpor­taal-iteraties van een SaaS-appli­catie. Het hele systeem is net zo gemak­ke­lijk geïn­te­greerd met bestaande ERP- en e‑com­merce-instel­lingen, gericht op zowel een gestroom­lijnd opera­ti­o­neel bedrijfs­model als op een goede gebrui­ker­s­er­va­ring. CmCloud­Lite reali­seert alle CodeMeter soft­wa­re­li­cen­ties en het genereren van inkomsten daaruit, terwijl het perfect is afgestemd op de voorkeur van de makers en leve­ran­ciers van Software-as-a-Service.

Rüdiger Kügler, VP Sales and Security Expert bij Wibu-Systems, ziet de uitgangs­punten van het bedrijf terug in CmCloud­Lite: ”Als IT-bevei­li­gings­le­ve­ran­cier draait alles om compa­ti­bi­li­teit, gebruiks­gemak en gevoel voor wat er echt toe doet. CmCloud­Lite is perfect op maat gemaakt voor de taak waarvoor het is bedoeld: de licen­ti­ë­ring gemak­ke­lijker maken van cloud­ge­ba­seerde software waarvoor de bevei­li­ging al is geregeld.”

Pin It on Pinterest

Share This