ViewSonic en TÜV SÜD ontwikkelen test om ervaring van kleurenblinde gebruiker van monitoren verder te verbeteren

11 januari 2021

De functie voor kleu­ren­blind­heid die door ViewSonic is ontwik­keld, bestaat uit twee modi:

  • de kleu­ren­fil­ter­modus voor gebrui­kers van beeld­schermen die kleu­ren­blind zijn
  • de simu­la­tie­modus voor ontwer­pers, makers en andere produ­centen van content zodat zij gebrui­kers met kleu­ren­blind­heid een goede en vrien­de­lijke ervaring kunnen bieden

Proefpersonen testen ViewSonic-monitoren

Voor het ontwik­kelen van de test heeft TÜV SÜD een aantal proef­per­sonen gese­lec­teerd die kleu­ren­blind zijn. Hierbij is gebruik gemaakt van de Munsell 100 Hue-test. Deze test is bedoeld om de zones van kleur­ver­war­ring te iden­ti­fi­ceren (Prota­nopia, Deuter­a­nopia of Trita­nopia). De proef­per­sonen hebben vervol­gens de monitoren van ViewSonic getest waarin de door ViewSonic ontwik­kelde software voor kleu­ren­blind­heid is geïn­te­greerd. Het gaat om de ColorPro monitoren VP2468a, VP2768a and VP3481a.

Sterk verbeterde ervaring

In verge­lij­king met de tradi­ti­o­nele bena­de­ring die alleen de algehele combi­natie van kleuren wijzigt, verandert het algoritme van ViewSonic de meeste kleuren die niet goed herkend worden door gebrui­kers die kleu­ren­blind zijn. De tests tonen aan dat de in de beeld­schermen van ViewSonic geïn­te­greerde software het vermogen van de proef­per­sonen met kleu­ren­blind­heid drastisch verbetert om met succes kleur­ver­schillen te iden­ti­fi­ceren. Dit vermogen neemt namelijk toe van gemiddeld 70–75% tot maar liefst 90%. Dat is een substan­tiële toename die de ervaring van een gebruiker met kleu­ren­blind­heid sterk verbeterd.

Vriendelijke ervaring voor mensen die kleurenblind zijn

De kleur­fil­ter­modus is bedoeld om gebrui­kers die kleu­ren­blind zijn te helpen afbeel­dingen te iden­ti­fi­ceren met een verbe­terde kleur­zicht­baar­heid. De kleu­ren­blinde gebruiker kan de kleur­fil­ter­functie activeren via de vDis­play­Ma­nager in de ViewSonic-beeld­schermen. De gebruiker kan hierbij kiezen uit twee niveaus: het normale kleur­filter en het geavan­ceerde instel­filter. Beide niveaus helpen kleu­ren­blinde gebrui­kers om het beeld­scherm zodanig aan te passen dat de kleur­zicht­baar­heid voor hen verbeterd. Dit betekent dat zij hierdoor een breed scala aan gekleurde afbeel­dingen nauw­keu­riger kunnen iden­ti­fi­ceren. Het filter voor geavan­ceerde instel­lingen kan ook worden toegepast om het contrast­ni­veau te wijzigen en de beste filters in te stellen voor de meest comfor­ta­bele kijkervaring.

Voor makers, ontwerpers en bijvoorbeeld leerkrachten

ViewSonic past daarnaast dus nog een andere modus toe, de zogeheten kleu­ren­blind­heids­si­mu­latie. Deze stelt grafisch ontwer­pers en andere produ­centen van content in staat om hun creaties voor te stellen zoals die door een kleu­ren­blinde gebruiker gezien worden. Dit maakt het voor hen nu mogelijk hun creaties aan te passen en te opti­ma­li­seren. Deze inno­va­tieve tech­no­logie biedt belang­rijke voordelen voor makers, ontwer­pers, leer­krachten (vooral in de kleu­ter­school), evenals gebrui­kers die leiden aan kleu­ren­blind­heid. Deze laatste groep krijgt hierdoor een vrien­de­lijker kijkervaring.

“ViewSonic is verheugd om samen te werken met TÜV SÜD om deze baan­bre­kende tests geza­men­lijk te ontwik­kelen. We zijn trots op de voor­uit­gang die we hebben geboekt bij het verbe­teren van de gebrui­ker­s­er­va­ring in de nieuwe wereld van visuele media met hoge resolutie”, aldus Bonny Cheng, COO van ViewSonic. “ViewSonic’s visie voor de ColorPro-serie omvat niet alleen een nauw­keu­rige kleur­weer­gave, maar ook hulp en assis­tentie om beelden en creaties optimaal toegan­ke­lijk te maken voor mensen die kleu­ren­blind zijn. TÜV SÜD heeft zeer veel­ei­sende tests uitge­voerd op de functie voor kleu­ren­blind­heid van ViewSonic, waaronder beves­ti­ging van kleur­her­ken­ning, kleur­fil­ter­soft­ware en kleur­si­mu­latie, met als doel een hoog­waar­dige test­me­thode voor de industrie tot stand te brengen.”

“TÜV SÜD is gericht op het bieden van veiligheids‑, bevei­li­gings- en duur­zaam­heids­op­los­singen binnen orga­ni­sa­ties. TÜV SÜD en ViewSonic hebben het voortouw genomen om een ​​nieuwe reeks test­me­thoden te defi­ni­ëren voor de compa­ti­bi­li­teit van monitoren met functies voor kleur­waar­ne­ming. Deze revo­lu­ti­o­naire aanpak zorgt ervoor dat de verbe­te­ring van de gebruiker nauw­keurig wordt geëva­lu­eerd. Het is een primeur voor elk moni­tor­merk. We waren blij dat we samen met onze partner ViewSonic aan zo’n baan­bre­kende functie hebben kunnen werken”, aldus Alex von Mylius, Product Certi­fi­ca­tion Director van TÜV SÜD Global Product Service Division.

Pin It on Pinterest

Share This