Belgische eID: Zetes opnieuw geselecteerd

25 oktober 2018

Zetes kondigt aan de twee aanbe­ste­dingen van de FOD Binnen­landse Zaken binnen­ge­haald te hebben voor de productie en de perso­na­li­satie van de eID, de Kids-ID, de verblijfs­ti­tels en de bijbe­ho­rende docu­menten enerzijds en voor de uitgifte van de authen­ti­catie- en hand­te­ke­ning­cer­ti­fi­caten die deze docu­menten bevatten ander­zijds. Met deze laatste kan bij elek­tro­ni­sche trans­ac­ties worden gega­ran­deerd dat de houder van een kaart is wie hij zegt te zijn en krijgen docu­menten die onder­te­kend zijn met behulp van de eID ook een rechts­geldig karakter. 

Zetes produ­ceert en perso­na­li­seert de Belgische eID sinds het project gestart is door de Belgische auto­ri­teiten in 2003. Dit was toen een wereld­pri­meur. Sindsdien is onze nationale iden­ti­teits­kaart een wereld­wijde refe­rentie geworden, zowel door de grootte van het project als door de kwaliteit van het document. De afgelopen 15 jaar heeft Zetes zich gepo­si­ti­o­neerd als een van de markt­lei­ders op het gebied van iden­ti­teits- en reis­do­cu­menten. Hierdoor kon voor deze nieuwe aanbe­ste­ding een zeer specifiek en compleet dossier aange­boden worden. Deze histo­ri­sche missie wordt nu ook uitge­breid met de authen­ti­catie- en hand­te­ke­ning­cer­ti­fi­caten die aan de kaart zijn gekoppeld en het onderwerp waren van een tweede aanbesteding.

Voordelen

Om te voldoen aan de Europese eisen op het gebied van elek­tro­ni­sche hand­te­ke­ningen, beter bekend als de ‘eIDAS-veror­de­ning’, moet de uitgifte van de certi­fi­caten uitge­voerd worden door een Gekwa­li­fi­ceerde verlener van vertrou­wens­dien­sten (QTSP). Dit statuut wordt pas verkregen na zeer uitge­breide audits, waarvoor Zetes over de nodige expertise beschikt dankzij de nieuwe divisie Zetes­Con­fi­dens. Deze divisie is gespe­ci­a­li­seerd in PKI-diensten (Public Key Infra­struc­ture), nodig voor de uitgifte van de certificaten.

eIDAS is een van de maat­re­gelen die de Europese Unie ingevoerd heeft om een digitale eenge­maakte markt te reali­seren. De over­een­stem­ming van de Belgische eID met deze veror­de­ning betekent dat burgers, en bij uitbrei­ding, Belgische bedrijven een aantal onli­ne­trans­ac­ties kunnen doen met auto­ri­teiten of bedrijven uit andere landen van de EU met de garantie dat hun iden­ti­teits­do­cu­ment herkend wordt en hun digitale hand­te­ke­ning rechts­geldig is.

eTravel en eHealth

Naast de uitgifte van de certi­fi­caten, die onmisbaar zijn voor de imple­men­tatie en het beheer van e‑govern­ment-projecten zoals TaxOnWeb, wordt ook een PKI geleverd voor de bescher­ming van persoons­ge­ge­vens op de contact­loze elek­tro­ni­sche chip, een nieuw element toege­voegd aan deze versie van de eID en bedoeld voor het gebruik van de kaart als reis­do­cu­ment. Om deze reden moeten zowel de chip als de PKI voldoen aan de ICAO-stan­daarden. Tot slot is Zetes ook belast met de uitgifte van eHealth-certi­fi­caten. Deze certi­fi­caten worden gebruikt in de gezond­heids­zorg en stellen zorg­ver­le­ners in staat te commu­ni­ceren met het eHealth-platform.

De uitver­koren PKI door Zetes voor al deze functies is de EJBCA van PrimeKey, die zichzelf reeds bewezen heeft in verschil­lende projecten zoals het Turkse paspoort of de Fili­pijnse eID.

Alain Wirtz, CEO van Zetes, vertelt: “De Belgische eID is een vlag­gen­schip­pro­ject voor Zetes. Al vanaf het begin was onze samen­wer­king met de Belgische auto­ri­teiten uiterst produc­tief. Hierdoor waren wij in staat de Belgische burgers te voorzien van geavan­ceerde elek­tro­ni­sche docu­menten met een zeer hoog kwali­teits- en veilig­heids­ni­veau. Wij zijn verheugd deze samen­wer­king te kunnen voort­zetten voor nog meer toepassingen.”

Het contract is voor een periode van 10 jaar.

 

Pin It on Pinterest

Share This