SAP optimaliseert prestaties zeilers AkzoNobel met biometrische sensoren

3 november 2017

De beman­nings­leden van team AkzoNobel zijn voor de Volvo Ocean Race 2017–2018 door SAP uitgerust met biome­tri­sche sensoren. Met behulp van Internet of Things-tech­no­logie van SAP Leonardo IoT Edge monitort AkzoNobel de fitness­ni­veaus en de mate van uitput­ting van de beman­nings­leden. Op basis van de verza­melde data kan het team de pres­ta­ties optimaliseren.

“Voorheen waren aspecten als het weer en de ideale route de belang­rijkste aandachts­ge­bieden. De door SAP beschik­baar gestelde tech­no­logie geeft ons een instru­ment in handen waarmee we de beste pres­ta­ties uit de bemanning halen”, zegt Simeon Tienpont, de schipper van team AkzoNobel. Tienpont stelt dat derge­lijke tech­no­logie helpt de grenzen van de zeilsport te verleggen en uitein­de­lijk het verschil kunnen maken voor het team.

Biometrische data kan competitief voordeel geven

Fysieke en mentale uitput­ting zijn tijdens de acht maanden durende race de grootste bedrei­gingen voor de bemanning. SAP heeft vijf beman­nings­leden van team AkzoNobel uitgerust met sensoren voor het vast­leggen van biome­tri­sche gegevens. De sensoren dragen ze 24 uur per dag, zeven dagen per week, gedurende de gehele race­pe­riode van acht maanden.

De verza­melde data geven naar verwach­ting inzicht in aspecten als vermoeid­heid, uitput­ting, stress en de reactie op weers­om­stan­dig­heden. Daarnaast heeft het systeem toegang tot de data van de Volvo Ocean 65-raceboot. Het team kan door deze combi­natie inzichten uit de data in de juiste context plaatsen.

De bemanningsleden van team AkzoNobel zijn voor de Volvo Ocean Race 2017-2018 door SAP uitgerust met biometrische sensoren (bron foto: SAP)

De beman­nings­leden van team AkzoNobel zijn door SAP uitgerust met biome­tri­sche sensoren (bron foto: SAP)

Door biome­tri­sche gegevens en realtime analytics in te zetten kan team AkzoNobel het fitness­ni­veau en mate van herstel. De uitkom­sten van de analyse worden gedurende de race gepre­sen­teerd in een specifiek voor de schipper ontworpen user interface. Hierdoor wil team AkzoNobel een concur­ren­tie­voor­deel creëren.

SAP Leonardo IoT Edge en Foundation

SAP Leonardo IoT Edge, onderdeel van het SAP Leonardo-inno­va­tie­plat­form, wordt gebruikt voor het vast­leggen van de biome­tri­sche data van de bemanning op zee. Deze tech­no­logie kan de sensor­data verwerken en opslaan zonder internet- of data­ver­bin­ding. Wanneer de boot aanmeert bij één van de twaalf tussen­stops, worden de data geana­ly­seerd op het platform SAP Leonardo IoT Foun­da­tion. De uitkom­sten van deze predic­tive analytics worden beschik­baar gesteld en helpen de schipper bij de voor­be­rei­ding op de volgende etappe van de race.

“Dit is een uitste­kend voorbeeld van hoe het verbinden van mensen, processen en dingen met leidende digitale tech­no­logie pres­ta­ties kunnen verbe­teren”, zegt Dr. Tanja Rueckert, president IoT & Digital Supply Chain bij SAP. “De fysieke conditie en mentale veer­kracht van beman­nings­leden zijn belang­rijke factoren en kunnen het verschil maken tussen winst of verlies. SAP Leonardo IoT helpt team AkzoNobel met inzichten in de fysieke conditie van de bemanning en maakt daarmee betere beslis­singen en maximale pres­ta­ties mogelijk.”

Pin It on Pinterest

Share This