Meer efficiëntie en winst: 3 oplossingen voor documentopslag

19 juni 2017

De laatste jaren hebben tal van orga­ni­sa­ties geïn­ves­teerd in document digi­ta­li­se­ring systemen om hun effi­ci­ëntie en winst­ge­vend­heid te vergroten. Hoewel deze inves­te­ring een belang­rijke eerste stap is en bijdraagt aan de vermin­de­ring van onover­zich­te­lijke bergen papier, ontstaan er ook vaak nieuwe uitda­gingen. Hoe zorgt u er bijvoor­beeld voor dat de gescande docu­menten in uw netwerk eenvoudig vindbaar en toegan­ke­lijk zijn? En hoe gaat u om met de beleids­re­gels voor het opslaan en bewaren van documenten?

Veel kantoor­me­de­wer­kers hebben na een digitale overstap moeite met het terug­vinden van infor­matie vanwege de grote hoeveel­heid bestanden. Daarmee is de berg papier veranderd in een digitale puinhoop en bent u in feite niets opge­schoten. Zo ervaren kantoor­me­de­wer­kers nu stress vanwege de hoeveel­heid tijd die het kost om de benodigde infor­matie op te sporen. Dit resul­teert weer in hogere kosten, lagere effi­ci­ëntie en geringe duur­zaam­heid. En daarmee wordt de beoogde produc­ti­vi­teits­winst ernstig teniet­ge­daan of gaat deze zelfs volledig verloren.

Orga­ni­sa­ties kunnen zich in drie fasen bevinden, die aansluiten bij drie methoden uit het document digi­ta­li­se­ring spectrum: Scan & Store, Scan & Control en Scan & Find. Elk van deze methoden kan bijdragen aan het behouden van de beoogde produc­ti­vi­teits­winst: 

  1. Scan & Store 
    Veel orga­ni­sa­ties inves­teren in multi­func­ti­o­nele printers (MFP’s) om te profi­teren van de produc­ti­vi­teits­voor­delen die ontstaan bij de overstap van papier naar digitale docu­menten. Deze procedure betekent een aanzien­lijke verbe­te­ring van de produc­ti­vi­teit en nauw­keu­rig­heid en een daling van de kosten. De gang van zaken in een bedrijf wordt hierbij nauwe­lijks beïnvloed. Orga­ni­sa­ties die bijvoor­beeld doorgaans niet te maken hebben met wette­lijke vereisten voor docu­ment­be­heer, laten hun gebrui­kers een eenvou­dige procedure volgen voor het scannen van docu­menten, met basis­func­ties zoals het handmatig taggen van docu­menten en routing. Deze methode is ideaal als er sprake is van een relatief bescheiden hoeveel­heid (digitale) infor­matie. 
  1. Scan & Control
    Bij deze methode worden scan­pro­ce­dures op de MFP aangevuld. Zo wordt voldaan aan de wette­lijke verplich­tingen en nale­vings­ver­eisten die gewoon­lijk gelden voor bedrijven waar grote hoeveel­heden docu­menten in omloop zijn. Bij Scan & Control gaat het om een docu­ment­be­heer­sys­teem voor intensief gebruik, dat meestal wordt geïm­ple­men­teerd bij sterk gere­gu­leerde orga­ni­sa­ties, zoals zorg­in­stel­lingen, bedrijven in de juri­di­sche sector en finan­ciële dienst­ver­le­ners. Met een docu­ment­be­heer­sys­teem of zelfs een ECM-systeem (Enter­prise Content Mana­ge­ment) maakt u optimaal gebruik van alle content. Deze strategie heeft vaak een grote impact op bedrijfs­pro­cessen en wordt meestal stap voor stap geïm­ple­men­teerd, onder leiding van bijvoor­beeld een manager.
  1. Scan & Find
    Deze optie vormt de middenweg tussen de Scan & Store-fase en de Scan & Control-fase en is ideaal voor wie gestart is met digi­ta­li­se­ring, maar nog niet toe is aan alle moge­lijk­heden van Scan & Control. De oplossing is gebaseerd op een licht­ge­wicht tech­no­logie, ‘enter­prise-indexe­ring’ genaamd. Het is een prak­ti­sche, niet-versto­rende methode waarmee de digitale puinhoop is om te zetten in een produc­ti­vi­teits­motor voor uw bedrijf. Essen­tiële infor­matie die in gescande docu­menten en netwerk­be­standen is inge­sloten, wordt auto­ma­tisch geïn­dexeerd en kan onmid­del­lijk door geau­to­ri­seerde gebrui­kers worden opge­spoord, zelfs als een bestands­naam verkeerd is gespeld. Bovendien is het verwij­deren van bestaande toepas­sings­com­po­nenten of re-engi­nee­ring van data­stores niet nodig. Dit is een oplossing voor orga­ni­sa­ties die de Scan & Control-methode te extreem vinden, maar wel hun tijd­ma­na­ge­ment, effi­ci­ëntie en winst­ge­vend­heid willen verbe­teren. Of voor een orga­ni­satie die klaar is voor de volgende matu­ri­teits­fase van ECM. 

Welke methode uw voorkeur heeft, is afhan­ke­lijk van de fase van digitale matu­ri­teit waarin uw bedrijf zich bevindt. Elk systeem van het document digi­ta­li­se­ring spectrum heeft weer andere voordelen, maar allen dragen bij aan het verbe­teren van de pres­ta­ties en uw algehele effi­ci­ëntie en workflow, en het terug­dringen van negatieve factoren zoals stress, hoge opera­ti­o­nele kosten en (mense­lijke) fouten. De oplos­singen vormen de laatste stappen om produc­ti­vi­teit echt te opti­ma­li­seren en de uitda­gingen te over­winnen die komen kijken bij de overstap naar digitale bestanden.

Meer infor­matie over deze drie oplos­singen voor docu­ment­op­slag? Lees hier de uitge­breide white­paper van Konica Minolta.

Pin It on Pinterest

Share This