Amazon zoekt opnieuw naar innoverende start-ups in recyclage-technologieën

16 maart 2023

Belgische start-ups kunnen zich nu inschrijven voor de Amazon Sustai­na­bi­lity Acce­le­rator. Ruim 1300 onder­ne­mers uit meer dan 50 landen namen deel aan de vorige editie. De deel­ne­mers van de vorige editie zagen hun omzet met gemiddeld 250% stijgen.

Amazon lanceert vandaag de tweede editie van de Amazon Sustai­na­bi­lity Acce­le­rator en nodigt startende onder­ne­mingen die zich focussen op duur­zaam­heid uit om zich voor het programma in te schrijven. De Acce­le­rator werd in het leven geroepen door Amazon, samen met EIT Climate-KIC, de toon­aan­ge­vende klimaat­in­no­va­tiehub van Europa, en WRAP, een toon­aan­ge­vende, Britse klimaat­actie-NGO. Het programma staat niet alleen open voor begin­nende onder­ne­mingen die duur­za­mere consu­men­ten­pro­ducten creëren, maar voor het eerst ook voor bedrijven die tech­no­logie ontwik­kelen waarmee producten effec­tiever en effi­ci­ënter gere­cy­cleerd kunnen worden.

De 12 onder­ne­mers die vorig jaar geslec­teerd werden uit de 1300 kandi­daten, haalden een omzet van meer dan € 5M en verhoogden hun verkoop­s­cijfer op en buiten Amazon met meer dan 250% na hun deelname aan de Acce­le­rator. Eén van hen was Yokuu, een Antwerpse start-up die probi­o­ti­sche reini­gings­pro­ducten ontwik­kelt. Voor Janthe De Nil, mede­op­richter van de Yokuu-onder­ne­ming (België), heeft “de deelname aan dit programma ons geholpen profes­si­o­neler te worden. We hebben praktisch advies gekregen waardoor we onze positie in de markt konden versterken, en zijn sindsdien met succes gelan­ceerd bij Amazon in het VK. De Amazon Sustai­na­bi­lity Acce­le­rator heeft ons effectief geholpen onze inter­na­ti­o­nale groei te versnellen.”

Joris Jansen (oprichter) en Janthe De Nil (mede­op­richter) namen deel aan de Acce­le­rator van vorig jaar

Amazon Sustai­na­bi­lity Acce­le­rator is een op maat gemaakt 12 weken durend programma, dat is ontwik­keld om start-ups te helpen om te gaan met de uitda­gingen die komen kijken bij het starten en opschalen van een duurzame onder­ne­ming. Het programma omvat door experts geleide virtuele en persoon­lijke workshops, gespe­ci­a­li­seerd mentor­schap, een op maat gemaakt curri­culum en toegang tot een netwerk van gelijk­ge­stemde oprich­ters. Amazon en EIT Climate-KIC gaan samen­werken om deel­ne­mers te bege­leiden tijdens een Climate Impact Forecast, waarbij ze zullen leren hoe zij zelf de impact van hun onder­ne­ming op het klimaat kunnen beoor­delen en stra­te­gieën kunnen ontwik­kelen om hun mili­eu­voet­af­druk te verbe­teren. Deel­ne­mers zullen ook een toelage, Amazon Web Services (AWS) tegoed en gratis kantoor­ruimte ontvangen. De Acce­le­rator van dit jaar zal gericht zijn op starters uit twee sleutelgebieden: 

  • Recy­cla­tech­no­lo­gieën: Recycling is een belang­rijke stap bij het opbouwen van een meer circu­laire economie, waarin product­ma­te­ri­alen opnieuw kunnen worden gebruikt, zodat de noodzaak voor het winnen van meer grond­stoffen tot een minimum wordt beperkt. Voor de eerste keer zoekt Amazon Sustai­na­bi­lity Acce­le­rator starters met veel­be­lo­vende tech­no­lo­gieën die de recy­cling­in­du­strie kunnen helpen een sprong voor­waarts te maken. Daartoe behoren ook nieuwe tech­no­lo­gieën die nog op te lossen recy­cling­uit­da­gingen aanpakken of tech­no­lo­gieën die bestaand gereed­schap, zoals geavan­ceerde sorteer­ma­chines en gege­vens­sys­temen voor afval­be­heer, aanzien­lijk verbeteren. 
  • Consu­men­ten­pro­ducten: Amazon Sustai­na­bi­lity Acce­le­rator verwel­komt ook begin­nende onder­ne­mingen die fysieke producten maken die mensen helpen duurzamer te leven. De producten moeten kwan­ti­fi­ceer­baar duurzamer zijn dan bestaande producten, d.w.z. dat ze gemaakt zijn met meer gere­cy­clede of opge­waar­deerde mate­ri­alen, gemaakt zijn met vermin­derde kool­stofe­mis­sies en consu­menten helpen om te vermin­deren, te herge­bruiken of te recyclen. Deel­ne­mers zullen ook samen met het Amazon Launchpad team werken om te leren hoe ze hun bedrijfs­stra­tegie kunnen verfijnen en kunnen opschalen. 

Deelnemer Colin Hutch­inson van Leaf (VK) beschreef het programma als “levens­ver­an­de­rend voor je bedrijf,” en Christina Antonie Reh van Baybies (Duitsland) zei, “Dit was echt onge­lo­fe­lijk nuttig. We hebben zoveel geleerd over groei en aan de hand vanhet programma hebben we onze marketing- en verkoop­stra­tegie kunnen verfijnen om ons te helpen uit te breiden naar nieuwe markten.

Innovatie zit in het DNA van Amazon en via Amazon Sustai­na­bi­lity Acce­le­rator zoeken wij op duur­zaam­heid gerichte onder­ne­mers die klaar staan om hun onder­ne­ming op te schalen en hun sector op te schudden,” zei Eva Faict, General Manager van Amazon​.com​.be. “De Acce­le­rator staat open voor onder­ne­mers in heel Europa en ik zou graag Belgisch talent en innovatie verte­gen­woor­digd zien op de shortlist.” 

“Wij werken graag samen met Amazon om te helpen bij het opschalen van haar duur­zaam­heids­po­gingen door middel van het  Acce­le­rator-programma, zei Richard Swannell, Interim CEO, WRAP. “Deze deskun­dige hulp zal van onschat­bare waarde zijn voor veel startende onder­ne­mingen op een kritisch moment in hun ontwik­ke­ling en helpen de volgende generatie duur­zaam­heids­in­no­va­tors te versnellen. Onze visie is een flore­rende wereld waarin klimaat­ver­an­de­ring geen probleem meer is en dit programma zal helpen bij de ontwik­ke­ling van duurzame producten en het verbe­teren van de infra­struc­tuur voor recycling. Beide zijn zeer belang­rijk bij het leveren van de circu­laire economie die we zo hard nodig hebben.” 

“Wij hebben radicale samen­wer­kingen nodig tussen de industrie en bedrijven, beleids­vor­mers, en inves­teer­ders om zowel inno­va­tieve oplos­singen met elkaar te verbinden als nieuwe markten te vormen om gewaagde, syste­mi­sche veran­de­ring teweeg te brengen, zei Dr. Kirsten Dunlop, Chief Executive Officer, EIT Climate-KIC. “Onze Accelerator-programma’s zetten innovatie-uitda­gingen uiteen die onder­ne­mers aanmoe­digen deze syste­mi­sche uitda­gingen in hun bedrijfs­op­los­singen centraal te stellen. Bij EIT Climate-KIC kijken wij uit naar deze nieuwe versie van de Amazon Sustai­na­bi­lity Acce­le­rator en naar de nieuwe oplos­singen die moge­lijk­heden zullen creëren voor groot­scha­lige, syste­mi­sche imple­men­tatie.” 

De deel­ne­mers van dit jaar krijgen een finan­ciële stimulans in de vorm van een kapi­taal­vrije subsidie van € 12.000 en US$ 25.000 aan tegoed bij AWS Activate. Deel­ne­mers zullen leiders van Amazon ontmoeten en werken met weten­schap­pers van haar Sustai­na­bi­lity, Circular Economy, Product Sustai­na­bi­lity, en Climate Pledge Fund teams; verder krijgen zij toegang tot gratis kantoor­ruimte op het hoofd­kan­toor van Amazon in Londen en Berlijn. Deel­ne­mers aan de Consu­menten producten cohort krijgen ook één jaar gratis toegang tot het Amazon Launchpad, inclusief account­be­heer en marketing via de Amazon Launchpad store­front. Aan het einde van het programma zullen zowel de Recycling Tech­no­lo­gies cohort als de Consu­menten producten cohort de gele­gen­heid krijgen hun bedrijf te presen­teren aan een groep ervaren beleggers om contacten te leggen en verdere finan­cie­ring aan te trekken. 

Amazon, EIT Climate-KIC en WRAP hebben een team van startup- en duur­zaam­heids­ex­perts samen­ge­steld om deel uit te maken van het selec­tie­co­mité, inclusief: 

  • Kirsty Macdonald, JamJar Invest­ments, Invest­ment Principal; 
  • Bettina Gilbert, WRAP, Head of Technical Support and Financial Mechanisms; 
  • Ben Honan, Invest­ment Manager, Climate-KIC; 
  • Phoebe Wang, Climate Pledge Fund, Invest­ment Partner; 
  • Rich Loretto, Director, Circular Economy, Amazon; en 
  • Cyrus Wadia, Head of Sustai­nable Products, Amazon. 

De comi­téleden zullen ook dienst doen als mentors tijdens het gehele Accelerator-programma. 

De inschrij­vingen voor Amazon Sustai­na­bi­lity Acce­le­rator zijn nu geopend.  De einddatum voor inschrij­vingen is 17 maart 2023 en de succes­volle kandi­daten worden in het voorjaar bekendgemaakt.

BE: https://​sell​.amazon​.com​.be/​p​r​o​g​r​a​m​m​e​s​/​s​u​s​t​a​i​n​a​b​i​l​i​t​y​-​a​c​c​e​l​e​r​a​tor/

Pin It on Pinterest

Share This