WatchGuard bestaat dertig jaar en blijft norm zetten voor beveiliging via MSP’s

24 februari 2026

WatchGuard Technologies viert deze maand zijn dertigjarig bestaan. Sinds de oprichting ondersteunt het bedrijf managed service providers (MSP’s) bij het beveiligen van organisaties. WatchGuard kiest daarbij al drie decennia voor continuïteit en praktische toepasbaarheid. Inmiddels beschermt het bedrijf wereldwijd meer dan anderhalf miljoen organisaties en miljoenen werkplekken en apparaten.

WatchGuard richt zich vanaf het begin op MSP’s. Het bedrijf groeide mee met hun ontwikkeling: van traditionele IT-dienstverlener naar aanbieder van volledige beveiligingsdiensten. Die praktijkervaring vormt nog altijd de basis voor productontwikkeling, partnerprogramma’s en ondersteuning. In dertig jaar werkte WatchGuard samen met meer dan vijftigduizend beveiligingsdienstverleners.

Die samenwerking wordt gewaardeerd. “WatchGuard begrijpt hoe MSP’s werken: gestandaardiseerd, herhaalbaar en onder hoge druk”, zegt Don Gulling, president en CEO van Verteks Consulting. “Wij kunnen daardoor sterke beveiliging leveren zonder dat de complexiteit toeneemt. Die stabiliteit maakt WatchGuard al jaren een vaste waarde in onze beveiligingsaanpak.”

Meebewegen met veranderingen

De beveiligingsmarkt veranderde de afgelopen dertig jaar ingrijpend. Nieuwe aanvalstechnieken, cloudomgevingen en strengere eisen van klanten vroegen telkens om aanpassing. Dat vraagt om flexibiliteit én consistentie.

“Veel leveranciers ogen sterk zolang de markt stabiel is. Zodra de omstandigheden veranderen, verdwijnen ze of stoppen ze met innoveren”, zegt Jay McBain, hoofdanalist bij Omdia. “Dat WatchGuard al dertig jaar actief is, laat zien dat het bedrijf zich kan aanpassen aan verschillende fasen in de cybersecuritymarkt. Ze hebben daarbij oog voor de economische en operationele realiteit van MSP’s.”

Focus op continuïteit en schaal

Volgens WatchGuard is het doel niet om bestaande omgevingen te beschermen zoals ze gisteren waren, maar om partners voor te bereiden op wat komt. Denk aan nieuwe diensten, nieuwe klanten en nieuwe dreigingen. Daarbij staat voorspelbaarheid centraal: partners moeten kunnen bouwen op een leverancier die investeert in doorontwikkeling en ondersteuning.

“Dertig jaar lang hebben wij vertrouwen opgebouwd door hoogwaardige beveiliging toegankelijk te maken voor MSP’s”, zegt Joe Smolarski, CEO van WatchGuard Technologies. “We helpen partners met de automatisering van hun dienstverlening, het verminderen van ruis en het winstgevend opschalen van hun beveiligingspraktijk. Niet de leeftijd van een bedrijf telt, maar het vermogen om samen met partners te blijven bewegen.”

redactie@belgiumcloud

redactie@belgiumcloud

Persberichten, blogs en andere content kunt u mailen naar robbert@belgiumcloud.com

Pin It on Pinterest

Share This