Predikt schakelt versnelling hoger met 2 miljoen euro aan vers kapitaal

6 mei 2025

Predikt, de snel­groei­ende Belgisch-Zwitserse start-up die met behulp van AI geavan­ceerde finan­ciële voor­spel­lingen maakt voor grote onder­ne­mingen en multi­na­ti­o­nals, heeft met succes een finan­cie­rings­ronde van 1,25 miljoen euro afgerond. Eind vorig jaar haalde de start-up nog 750.000 euro op. Hier komen nu drie grote inves­teer­ders bij van onder andere Volta Ventures en de Vlaamse inves­te­rings­maat­schappij PMV, waardoor de start-up zijn pre-seed kan afronden op 2 miljoen euro. Predikt zal het kapitaal benutten om zijn platform verder te ontwik­kelen voor de voor­spel­ling van de kostprijs van goederen, maar vooral om de oplossing sterker in de markt te zetten in binnen- en buitenland.

Nick Vandesype

Predikt, opgericht in mei 2024, heeft in minder dan een jaar tijd een enorme groei door­ge­maakt. In de zomer startte het bedrijf met de ontwik­ke­ling van zijn AI-platform, waarna een succes­volle ‘angel’-investeringsronde in de herfst volgde. Inves­teer­ders zoals Louis Jonck­heere, CEO Winter­circus, en Joris Van der Gucht, oprichter Silverfin, stapten mee in het verhaal, overtuigd van de nood aan betere finan­ciële voor­spel­lings­mo­dellen. Kort daarna sloot Predikt zijn eerste grote contract af, een zes-cijferige deal met een multi­na­ti­onal. Dit jaar voltooide Predikt zijn pre-seed ronde, waarmee 2 miljoen euro werd opgehaald.

Vandaag biedt Predikt een platform dat bedrijven bijstaat in de aankoop van grond­stoffen, half­fa­bri­caten en producten door macro-econo­mi­sche signalen te inte­greren met interne bedrijfsdata. 

“Om de impact van externe verschui­vingen op je resul­taten te kunnen analy­seren en voor­spellen, moet je ook de impact van externe verschui­vingen op je leve­ran­ciers in kaart brengen. Onze AI helpt finance- en procure­ment­teams door patronen bloot te leggen die tradi­ti­o­nele methoden missen”, zegt Nick Vandesype, mede­op­richter van Predikt. “Dit geeft bedrijven niet alleen beter inzicht in hun eigen finan­ciële toekomst en de produc­tie­kost van hun goederen, maar ook in bredere markt­trends, waardoor ze sneller en zelf­ver­ze­kerder kunnen handelen.”

Focus op commerciële groei

Tot nu toe lag de focus van Predikt op het ontwik­kelen van een sterke tech­no­lo­gi­sche basis. De volgende stap? Met het vers kapitaal een even krachtige commer­ciële strategie op poten zetten. “We hebben ervoor gekozen om vanaf het begin hoog in te zetten op tech­ni­sche expertise, om bott­le­necks in onze AI-tech­no­logie te vermijden”, aldus Vandesype. “Met deze nieuwe inves­te­ring kunnen we nu ook een sterk go-to-market-team opbouwen, wat essen­tieel is voor de verdere opscha­ling van ons product en het aantrekken van klanten wereld­wijd.”
Predikt bevindt zich in een uiterst compe­ti­tieve markt, waarin inno­va­tieve AI-oplos­singen als padden­stoelen uit de grond schieten. Het imple­men­teren van een nieuwe tech­no­logie gaat dus niet over één nacht ijs, maar is een proces dat tijd en goed­keu­ring van tien­tallen stake­hol­ders binnen het bedrijf vereist. Daardoor moet Predikt niet alleen uitpakken met een sterk product, maar ook over een over­tui­gende markt­stra­tegie en diep­gaande domein­kennis beschikken. Met deze finan­cie­ring kan Predikt sneller schakelen en zijn oplossing doel­tref­fender posi­ti­o­neren in de markt.

Strategische versnelling dankzij Volta Ventures, Koen Vandaele, PMV en JK Invest

De keuze voor Volta Ventures als hoofd­in­ves­teerder is een bewuste stra­te­gi­sche zet. Volta Ventures heeft een sterk track record in het bege­leiden van tech­no­lo­gie­be­drijven in hun groeifase en beschikt over een breed netwerk binnen de finance- en AI-sector. “We zochten niet zomaar naar finan­cie­ring, maar naar een partner die de industrie kent en begrijpt hoe onze oplossing finance- en procure­ment­teams bijstaat”, aldus Vandesype. “Volta Ventures kent de dynamiek van AI-bedrijven en weet hoe je een start-up omvormt tot een schaal­bare onderneming”.

Koen Vandaele voegde zich bij het bedrijf op hetzelfde moment als Jonck­heere en Van der Gucht. Met deze nieuwe inves­te­ring hoopt hij Predikt naar een hoger niveau te tillen, waarbij zijn ervaring en markt­kennis het bedrijf in staat stellen de tech­no­logie sneller uit te rollen.

“Dit is vooral van belang voor bedrijven die inter­na­ti­o­naal opereren,” zegt Vandaele. “Grote multi­na­ti­o­nals met complexe supply chains hebben in volatiele markten behoefte aan helder inzicht in hun kosten. Predikt biedt hen de ideale oplossing.“Ook de Vlaamse inves­te­rings­maat­schappij PMV en JK Invest zien oppor­tu­ni­teiten en dragen bij aan de inves­te­ringen in de Leuvense start-up. Volgens Vandesype biedt de kapi­taal­ronde de kans voor Predikt om ook een oplossing te bieden in het intercept van finance en procure­ment: “Tot nu toe lag onze focus voor­na­me­lijk op finance-teams, en in het bijzonder op de CFO. Door histo­ri­sche data en externe indi­ca­toren te analy­seren, helpen we CFO’s om sneller op markt­ver­schui­vingen te anti­ci­peren. Nu breiden we onze expertise uit naar het voor­spellen van de kostprijs van verkochte goederen op basis van de kosten­basis van leve­ran­ciers, wat een grote meer­waarde voor procure­ment-teams inhoudt.”

Pin It on Pinterest

Share This