Google Cloud AI maakt energie-experiment in de Formule E mogelijk

5 mei 2025

Stel je voor: een racewagen die genoeg energie opwekt voor een volledige ronde op topsnelheid – zonder ooit aan de stekker te gaan. Afgelopen weekend onthulden Formula E en Google Cloud een baanbrekende prestatie: een elektrische racewagen die met succes een ronde reed op het iconische Formule 1-circuit van Monaco, volledig aangedreven door energie die is opgewekt via regeneratief remmen. En dat allemaal na een duizelingwekkende afdaling van 1000 meter.

Het experiment genaamd ‘Mountain Recharge’ werd mogelijk gemaakt dankzij de AI- en datatechnologie van Google Cloud – waaronder de Gemini API via Google AI Studio, BigQuery, Firebase en NotebookLM. Deze prestatie laat zien hoe belangrijk energie-efficiëntie is in de Formule E, waar coureurs onderweg 40% van hun energie zelf moeten terugwinnen.

Een aantal hoogtepunten:

  • Gemini & AI Studio als sparringpartners: Ondersteunden bij brainstormsessies, bepaalden de optimale route (Col de Braus nabij Monaco), en hielpen de coureur zich aan te passen om regeneratief remmen te maximaliseren.
  • NotebookLM als centrale hub: Zorgde voor vlotte samenwerking tussen teams door alle projectdocumentatie centraal beschikbaar, overzichtelijk en begrijpelijk te maken.
  • Google Cloud voor real-time data-inzichten: Met BigQuery en een realtime dashboard werden essentiële data geanalyseerd en gevisualiseerd tijdens de afdaling – een goed voorbeeld van datatechnologie in actie.
  • Duurzaamheid in de sport: Deze demonstratie laat zien hoe geavanceerde cloudtechnologie kan bijdragen aan de toekomst van duurzame motorsport – en daarbuiten.

Lees meer in deze blogpost.

redactie@belgiumcloud

redactie@belgiumcloud

Persberichten, blogs en andere content kunt u mailen naar robbert@belgiumcloud.com

Pin It on Pinterest

Share This