Honda Motor Europe Logistics doet beroep op delaware om volledige supply chain te moderniseren

1 april 2025

Terwijl de auto-industrie in volle trans­for­matie is met heel wat uitda­gingen voor de Europese spelers, haalt IT-dienst­ver­lener delaware een erg groot klan­ten­con­tract binnen. Het zal de komende vijf jaar alle verou­derde systemen van Honda Motor Europe Logistics, die vandaag nog verspreid zitten over verschil­lende silo’s, migreren naar een groot, geïn­te­greerd SAP-systeem. Honda, dat zijn logis­tieke hoofdhub voor Europa in Gent heeft, zet daarmee resoluut in op een toekomst­be­sten­dige toele­ve­rings­keten, om klaar te zijn voor de elek­tri­sche auto-industrie van morgen.

Nico Claeys, Erik Chabot, Jonathan de Brouwer, Glenn Huybrechts

Honda Motor Europe Logistics in Gent is Honda’s logis­tieke hoofdhub voor heel Europa, inclusief de volledige toele­ve­rings­keten voor wissel­stukken. Elk jaar passeren er meer dan een miljoen producten – wagens, motor­fietsen, buiten­boord­mo­toren, gras­maaiers enzovoort door de supply chain, die de komende jaren een radicale trans­for­matie zal ondergaan. De toele­ve­rings­keten voor wissel­stukken beheert de volledige ketting van bestel­ling aan de leve­ran­cier tot levering aan de klant en dit voor alle Honda-producten op Europese schaal. Een gigan­ti­sche lange­ter­mijn­in­span­ning, waarbij op het hoog­te­punt van het project meer dan 100 delaware-mede­wer­kers betrokken zullen zijn, met gevolgen voor het werk van ca. 1000 Honda-mede­wer­kers in Europa en de ca. 7000 Europese verkooppunten.

Een eengemaakt platform voor een veranderende industrie

“Onze legacy systemen zijn momenteel geor­ga­ni­seerd in aparte silo’s. Reser­ve­on­der­delen, auto-acces­soires, motor­fiets-acces­soires, indu­striële motoren voor power products, OEM-compo­nenten… Elke product­fa­milie heeft haar eigen processen. Om een toekomst­be­sten­dige toele­ve­rings­keten op te bouwen, wilden we vanaf nul beginnen en alle systemen voor Honda Motor Europe Logistics harmo­ni­seren”, verklaart Erik Chabot, logistiek directeur bij Honda Motor Europe Logistics.

Dat brengt niet alleen voordelen mee door voor effi­ci­ën­tie­win­sten te zorgen in de veelheid aan systemen en processen, het is ook nodig om nieuw poten­tieel te ontsluiten en klaar te zijn voor de auto-industrie van morgen. 

“Onze sector is in volle trans­for­matie. Kijk bijvoor­beeld naar de after­market: die is al meer dan een eeuw gericht op service voor verbran­dings­mo­toren, maar evolueert nu naar soft­wa­re­ma­tige oplos­singen voor elek­tri­sche voer­tuigen. Ook het verkoop­proces en de rol van de dealer veran­deren volledig. Als we onze systemen en logis­tieke processen daar vandaag niet op voor­be­reiden, missen we morgen de boot”, legt Erik Chabot uit.

Een strategische langetermijnrelatie

Honda ging daarom op zoek naar een partner die samen met hen zou nadenken over de beste aanpak en daarnaast ook de volledige imple­men­tatie in goede banen kon leiden. Uitein­de­lijk werd er gekozen voor delaware.

“Het pre-sale­stra­ject, dat negen maanden duurde, vormde een bijzonder zware oefening, maar gaf ons enorm veel inzicht in alle processen”, vertelt Jonathan de Brouwer, partner bij delaware. “Ook onze uitge­breide ervaring in auto­mo­tive, dat het afgelopen decennium één van onze belang­rijkste sectoren geworden is, is natuur­lijk een enorme troef: zowel in het werken met auto­pro­du­centen zelf als de hele toele­ve­rings­keten. We zetten daarbij echt in op stra­te­gi­sche lange­ter­mijn­re­la­ties, waarbij we van onze klanten ambas­sa­deurs willen maken, en hen ook met elkaar in contact brengen. We zijn dus bijzonder verheugd en trots om een nieuwe refe­rentie als Honda Motor Europe Logistics aan ons portfolio te mogen toevoegen. De scope en tijdslijn van het project zijn ambitieus, maar dat zijn wij ook.”

“Bij Honda waren we op zoek naar een partner met een brede kennis en begrip van de complexi­teit van onze business, die daarnaast ook een goede cultural fit vormde voor onze orga­ni­satie op Europees niveau, met het oog op het opbouwen van een lange­ter­mijn­re­latie. Die elementen, maar ook de passie en de drive van het dedicated auto­mo­tive team bij delaware, plus hun refe­ren­ties in de sector, waren voor ons door­slag­ge­vend”, bevestigt Erik Chabot. “Het is heel verfris­send om een partner te hebben die dezelfde taal spreekt.”

“Passie en commu­ni­catie zijn cruciaal”, zo beaamt ook Glenn Huybrechts, program­ma­ma­nager bij delaware. “We werken nu al continu met meer dan vijftig consul­tants ter plaatse, die dagelijks met hun contacten bij Honda afstemmen. Ons dedicated auto­mo­tive team herkent de kritieke processen en begrijpt zowel de korte als lange termijnuit­da­gingen voor Honda’s business. Dit leidt tot een construc­tieve en respect­volle samen­wer­king. Dat weder­zijdse begrip is fantastisch.”

Gedetailleerde roadmap

Het alles­om­vat­tende project behelst zes aspecten, waarvoor een gede­tail­leerde roadmap werd uitgetekend:

  • Logistiek (units, wissel­stukken, accessoires);
  • After­market: verkoop wissel­stukken & accessoires
  • Supply en planning;
  • Admi­ni­stratie en douane (stock en invoerrechten);
  • Master­data en datamigratie;
  • Systeem­ar­chi­tec­tuur en veiligheid.

“De eerste vier projecten zitten al in de concep­tuele ontwerp­fase. De volgende fasen zijn het maken van blauw­drukken en het reali­seren van de nieuwe processen op elke locatie. Het is net zoals bij een open­hart­ope­ratie: alles moet te allen tijde blijven werken”, besluit Nico Claeys, program­ma­ma­nager Honda Motor Europe Logistics.

Pin It on Pinterest

Share This