GeoDynamics wordt onderdeel van Blinqx

7 januari 2025

Blinqx, een Neder­landse aanbieder van cloud soft­wa­reo­p­los­singen voor middel­grote onder­ne­mingen, corpo­rates en dienst­ver­le­nende orga­ni­sa­ties, heeft een over­een­komst heeft getekend om te inves­teren in GeoDy­na­mics, een Belgische soft­wa­re­le­ve­ran­cier gespe­ci­a­li­seerd in de ontwik­ke­ling van inno­va­tieve, hoog­waar­dige en gebruiks­vrien­de­lijke appli­ca­ties voor HR‑, planning- en finan­cieel managers. 

Blinqx verwerft zijn belang in GeoDy­na­mics van het IK Small Cap II (“IK SC II”) Fonds, een fonds dat eigendom is van en beheerd wordt door de Pan-Europese private equity firma IK Partners (“IK”). Finan­ciële details van de trans­actie worden niet bekend gemaakt. 

Door deze trans­actie wordt GeoDy­na­mics onderdeel van Blinqx, ter verste­vi­ging van haar software as a service (“SaaS”) oplos­singen voor HR & Finance managers. Deze nieuwe samen­wer­king onder­streept de inter­na­ti­o­nale groei­am­bi­ties van beide partijen in de Benelux. Na afronding van de trans­actie zal GeoDy­na­mics zelf­standig blijven opereren binnen Blinqx onder leiding van de bestaande Managing Directors en oprich­ters Stijn Stragier en Peter Vermeesch. Zowel Stijn als Peter worden ook mede­aan­deel­houder in Blinqx.

GeoDy­na­mics, opgericht in 2004 en met hoofd­kan­toor in Kortrijk, België, is een toon­aan­ge­vend SaaS platform dat complexe tijd- en acti­vi­teit­re­gi­stratie en sala­ris­ver­wer­king auto­ma­ti­seert, digi­ta­li­seert en innoveert voor meer dan 3,500 klanten, voor­na­me­lijk in de bouw, service & instal­latie en schoon­maak sectoren. Typische GeoDy­na­mics gebrui­kers zijn planning‑, financieel‑, fleet- en HR managers die met deze SaaS oplossing aanzien­lijke tijd besparen op repe­ti­tieve, hand­ma­tige taken en daarbij makke­lijker kunnen voldoen aan geldende regel­ge­ving. Onder leiding van Stijn en Peter is het bedrijf in 20 jaar uitge­groeid tot een profes­si­o­neel team met een leidende positie in thuisland België en stevige groei­am­bi­ties in Nederland.

Sinds de overname van GeoDy­na­mics door IK in december 2020, heeft GeoDy­na­mics een sterke en consis­tente omzet- en klan­ten­groei gere­a­li­seerd. Met de steun van het ervaren team van IK in de Benelux heeft GeoDy­na­mics zijn mana­ge­ment, midden­ma­na­ge­ment en commer­ciële teams uitge­breid om de klan­ten­groei te onder­steunen. Daarnaast heeft GeoDy­na­mics verschil­lende nieuwe product­func­ties geïntroduceerd.

Peter Vermeesch, mede­op­richter en Managing Director van GeoDy­na­mics, zei: “Blinqx is een SaaS speler die in staat is de markten waarin het opereert te trans­for­meren door een combi­natie van sector­ex­per­tise, nieuwe tech­no­lo­gieën en het verbinden van de beste software tot een totaal­op­los­sing. Het onder­ne­mer­schap van het Blinqx team is duidelijk merkbaar in elke inter­actie, en heeft zich in korte tijd ook succesvol bewezen. Het samen­brengen van het voor­uit­stre­vende karakter van beide partijen helpt ons allebei nog verder te groeien. In samen­wer­king met Blinqx kunnen wij bijvoor­beeld in versneld tempo nieuwe features naar de markt brengen.”

Stijn Stragier, mede­op­richter en Managing Director van GeoDy­na­mics vult aan: “Samen met Blinqx kunnen we onze footprint in Nederland verder uitbouwen alsook onze bestaande klan­ten­base in België gaan voorzien van aanslui­tende software modules en oplos­singen voor Finance & HR Managers, waarmee onze klanten nog meer tijd kunnen besparen in hun dage­lijkse bedrijfs­voe­ring. Graag wil ik ook van deze gele­gen­heid gebruik maken om Sander, Frances en hun team bij IK te bedanken voor al hun steun in de afgelopen vier jaar.”

Sander van Vreu­mingen en Frances Houweling, Partners bij IK Partners en adviseurs van het IK SC II Fonds, voegen toe: “Sinds onze inves­te­ring in GeoDy­na­mics, nu meer dan vier jaar geleden, blijven we onder de indruk van de expertise en ervaring van Stijn, Peter en hun gehele team. Tijdens onze samen­wer­king met Peter en Stijn is het bedrijf aanzien­lijk gegroeid en we zijn trots op alles wat we samen hebben bereikt. Met de overname door Blinqx heeft GeoDy­na­mics een nieuw thuis gevonden waarin onder­ne­mer­schap vanuit founder-led mana­ge­ment een sterke bindende factor is. Wij wensen Stijn, Peter en hun nieuwe eigenaren veel succes in de toekomst.”

Ruud van der Kruk, CEO Blinqx, licht toe: “Het verwel­komen van GeoDy­na­mics is een enorme stap voor­waarts in het verwe­zen­lijken van onze inter­na­ti­o­nale groei­am­bi­ties alsmede het uitbreiden van ons aanbod in de belang­rijkste sectoren die we bedienen. De oplos­singen van GeoDy­na­mics zijn een mooie aanvul­ling op onze bestaande producten voor HR & Finance managers, waarin we al stra­te­gi­sche finan­ciële planning, workflow mana­ge­ment, procure­ment en data intel­li­gence bieden voor met name de zakelijke dienst­ver­le­ning. Deze uitbrei­ding onder­streept onze filosofie als verbinder van voor­uit­stre­vende software tot een totaal­op­los­sing voor de gebruiker.”

Pin It on Pinterest

Share This