Dematic tekent overeenkomst met het Italiaanse AgriEuro voor beheer reserveonderdelen in nieuw logistiek centrum

17 september 2024

AgriEuro, een leve­ran­cier van appa­ra­tuur en producten voor de landbouw en tuin­on­der­houd in Italië, heeft Dematic gese­lec­teerd om een AutoStore-systeem te instal­leren in zijn nieuwe logis­tieke centrum in Spoleto. Deze faci­li­teit wordt in de komende maanden gebouwd en breidt de locatie uit waar ook het hoofd­kan­toor is gevestigd. Het is de bedoeling dat het zich uitslui­tend richt op after­sa­les­ac­ti­vi­teiten, zoals het dage­lijkse beheer van reser­ve­on­der­delen en andere kleine componenten

“Dematic is gevraagd om een schaal­bare auto­ma­ti­se­rings­op­los­sing te ontwerpen die zowel voldoet aan de huidige opslag- en capa­ci­teits­be­hoeften, als flexibel is uitte breiden om de toekom­stige groei te onder­steunen. Maar die ook het comfort- en veilig­heids­ni­veau van de maga­zijn­be­heer­ders van AgriEuro verhoogt en voldoet aan de bedrijfs­doel­stel­lingen op het gebied van milieu en finan­ciële duur­zaam­heid”, aldus Rosario Filomena, sales­ma­nager bij Dematic.

Volgens Filomena zorgt de beslis­sing om het AutoStore-systeem te gebruiken ervoor dat Dematic aan alle eisen van de klant kan voldoen. Gecom­bi­neerd met het ontwerp van het ‘swing-door’-gedeelte dat de maga­zijn­ruimte opti­ma­li­seert en helpt om de gehele oplossing duurzamer te maken, door het vloer­op­per­vlak in het nieuwe gebouw aanzien­lijk te verkleinen.

Tevens anti­ci­peert het lage ener­gie­ver­bruik van het betref­fende systeem direct op de mili­eu­maat­re­gelen die het bedrijf wilde bereiken. “Het maakt een ideaal plaatje compleet en is daarmee het beste antwoord op de groene uitda­gingen van de toekomst”, conclu­deert Filomena. 

Dankzij een uniek ontwerp van Dematic, stelt het AutoStore-systeem AgriEuro in staat om de beschik­bare maga­zijn­ruimte optimaal te benutten, door dozen op elkaar te stapelen en door meerdere items in één doos op te slaan. Het systeem ‘leert’ auto­ma­tisch welke producten een hoge omloop­snel­heid hebben, waarvan de relevante kratten bovenaan het raster worden geplaatst om de verwer­king te versnellen. Filomena zegt dat het een volledig schaal­bare oplossing is die perfect past bij de behoeften van AgriEuro.

Het AutoStore-systeem dat door Dematic wordt geïm­ple­men­teerd, gebruikt zo’n 32.000 bakken voor een totale opslag­ca­pa­ci­teit van ruim 2.000 kubieke meter aan producten. Op het oppervlak van het raster zijn 12 robots geplaatst om een verwer­kings­ca­pa­ci­teit van 240 bewe­gingen per uur te bereiken met vijf in- en uitgangen voor de producten, die worden bediend door AgriEuro-personeel. Deze AutoStore-oplossing is gebaseerd op een ‘goederen naar persoon’ ‑proces dat de noodzaak van order­pic­king elimi­neert en een ergo­no­misch verbe­terde werk­om­ge­ving biedt voor het magazijnpersoneel.

Het besluit van AgriEuro om te kiezen voor een AutoStore-oplossing om de processen voor reser­ve­on­der­delen te beheren, gaat verder dan de simpele noodzaak om het ruim­te­ge­bruik te opti­ma­li­seren. Het verte­gen­woor­digt een stra­te­gi­sche inves­te­ring die de nadruk legt op after­sales-service als een onder­schei­dende factor in de markt.”

Het vernieuwt een gecen­tra­li­seerde aanpak voor het managen van onze after­sales-service door de opslag­ca­pa­ci­teit te verhogen tot meer dan 1.000.000 reser­ve­on­der­delen voor 40.000 machi­ne­mo­dellen. Wij verwachten daardoor aanzien­lijke verbe­te­ringen in de niveaus van klan­ten­ser­vice, met betrek­king tot nauw­keu­rig­heid en timing bij de verzen­ding van reser­ve­on­der­delen en de snelheid van servi­ce­ver­le­ning”, zegt Roberto Arduini, logistiek manager van AgriEuro.

“De intro­ductie van het AutoStore-systeem maakt deel uit van een breder inves­te­rings­kader binnen de bouw van ons nieuwe logis­tieke terrein hier op ons hoofd­kan­toor”, legt Filippo Settimi, CEO bij AgriEuro, uit. “We zetten ons sterk in voor de groei van onze werk­ne­mers en onze orga­ni­satie in het algemeen en we zijn ervan overtuigd dat de AutoStore-oplossing ons perspec­tieven en kansen biedt voor de ontwik­ke­ling van nieuwe processen die kunnen helpen om ons servi­ce­aanbod verder te blijven verbeteren.”

Pin It on Pinterest

Share This