Uman haalt Jens Bontinck aan boord als Chief of Staff

10 september 2024

Uman, een inno­va­tieve start-up uit Gent die met behulp van AI razend­snel hyper­ge­per­so­na­li­seerde pitches creëert voor complexe B2B-sales­or­ga­ni­sa­ties, benoemt Jens Bontinck tot Chief of Staff. Bontinck brengt waar­de­volle ervaring mee vanuit zijn rol bij ML6, waar hij als Office of the CTO een sleu­telrol speelde in de orga­ni­sa­to­ri­sche ontwik­ke­ling. Onlangs haalde Uman ook 1,9 miljoen euro op voor hun pitchplatform. 

De sales­markt is voort­du­rend in beweging, met krimpende budgetten, groeiende concur­rentie, tradi­ti­o­nele bena­de­ringen die aan effec­ti­vi­teit verliezen, en verkoop­af­de­lingen die moeite hebben om complexe portfolio’s te beheersen, zeker als er overnames in het spel zijn. Verkoop­teams worden zo gedwongen om proac­tiever en effi­ci­ënter te werk te gaan om groei te reali­seren. Dit geldt des te meer voor complexe B2B-sales­or­ga­ni­sa­ties met een breed aanbod aan producten en diensten, die in verschil­lende markten actief zijn: zij moeten hun pitches voort­du­rend aanpassen, wat bemoei­lijkt wordt door infor­ma­tie­com­plexi­teit en silo’s tussen experten, marketing en sales. Dat resul­teert in gemiste kansen, oppor­tu­ni­teiten voor cross-selling die niet benut worden, enzovoort.

Charles Boutens

Uman helpt die orga­ni­sa­ties om hun kansen beter te benutten, door de manuele research voor de sale­s­teams groten­deels te auto­ma­ti­seren. De AI-tool van Uman genereert daarvoor in record­tempo hyper­ge­per­so­na­li­seerde en relevante salespit­ches, accoun­trap­porten, busi­nes­scases en offer­te­aan­vragen, op basis van infor­matie van klan­ten­web­sites, nieuws­bronnen en databases. Om zijn werking verder te profes­si­o­na­li­seren, haalt Uman nu Jens Bontinck aan boord.

Strategische visie en AI-expertise

Bontinck zal mee de strategie van de start-up uitwerken als nieuwe Chief Of Staff. Hij kwam bij Uman terecht via zijn eerdere samen­wer­king met Uman-zaak­voer­ders Charles Boutens en Sven Degroote, met wie hij voordien bij AI strategy partner ML6 werkte. De keuze voor Uman kwam voort uit zijn wens om een nieuwe uitdaging aan te gaan en mee te werken aan een end-to-end oplossing voor salesteams. 

“Veel AI-sales tools focussen nu vooral op sales-assis­tentie. Uman gaat echter een stap verder door klanten echt te begrijpen en zo echt op hun noden in te spelen. Vanuit dat inzicht bieden ze een oplossing die de speci­fieke uitda­gingen van de klant aanpakt. Zo kan de klant volledig voor­be­reid en zelf­ver­ze­kerd naar zijn meetings gaan. ”, aldus Bontinck.

In zijn nieuwe rol zal Jens zich richten op lange­ter­mijn­pro­jecten, met een sterke focus op Customer Success en de verdere ontwik­ke­ling van Umans AI-platform. Zijn ervaring met gene­ra­tive AI en auto­no­mous AI maakt hem een aanwinst voor Uman. 

“Bij ML6 heb ik geleerd hoe cruciaal het is om vertrouwen op te bouwen met klanten door trans­pa­rant te zijn in de AI-processen die je gebruikt. Als je een tool aanbiedt met één knop en zegt ‘genereer’, lijkt het resultaat al snel op hocus-pocus, wat wantrouwen wekt. Bij Uman draait het niet om magie; klanten moeten begrijpen wat er achter de schermen gebeurt en hoe onze processen werken”, zegt Bontinck. 

Charles Boutens, CEO van Uman, is blij met de expertise die Jens meebrengt: “Met een decennium aan consul­tancy-ervaring en diep­gaande kennis van AI, is Jens uitste­kend gepo­si­ti­o­neerd om bij te dragen aan Umans missie.”

Pin It on Pinterest

Share This