Donna, de AI assistent voor sales op de baan, haalt 1,5 miljoen euro op

19 juni 2024

Donna, de AI-assistent die sales profes­si­o­nals op de baan toelaat zich volledig te focussen op verkopen, haalt 1,5 miljoen euro op bij een groep inves­teer­ders uit de Verenigde Staten en Europa. Met deze pre-seed finan­cie­rings­ronde kunnen de Gentse serie-onder­ne­mers achter de slimme oplossing nieuw talent aantrekken en de ambi­ti­euze uitrol in de EU en de VS verder versnellen.

Ondersteuning voor sales professionals op de baan

“Eén van de grootste uitda­gingen voor sales profes­si­o­nals op de baan, die vaak 5–10 prospectie- of klant­be­zoeken per dag doen, is het efficiënt en accuraat invoeren van rele­vantie infor­matie in een Customer Rela­ti­onship Mana­ge­ment (CRM)-systeem. De verwer­king kost gemiddeld 20 minuten per meeting, tijd die anders gebruikt zou kunnen worden om te verkopen”, zegt Jonas Deprez, co-CEO en mede­op­richter van Donna.

Daarom lanceren de ervaren onder­ne­mers ‘Donna’, een AI-gedreven sales assistent die sales profes­si­o­nals op de baan onder­steunt bij elke inter­actie. Aangezien deze verkopers vaak onderweg zijn, belt Donna hen op om via een slim tele­foon­ge­sprek te assis­teren bij de accurate verwer­king van gegevens in hun CRM-systeem.

De AI-startup, eind vorig jaar opgericht onder de naam Dealside, telt onder­tussen al 200 actieve gebrui­kers en kan teren op interesse van voor­aan­staande namen, onder andere uit de voedings­in­du­strie, de zakelijke dienst­ver­le­ning, de vastgoed- en bouw­sector en enkele groeikapitaalfondsen.

Steeds een persoonlijke assistent op zak

Het is vaak niet werkbaar om ter plaatse bij een prospect een gesprek op te nemen. Daarom belt Donna de sales profes­si­onal op na het bezoek, verzamelt de juiste infor­matie en verwerkt deze auto­ma­tisch in de CRM. Daarnaast wordt er een follow-up e‑mail klaar­gezet om uit te sturen.

“De admi­ni­stra­tieve rompslomp na elk verkoop­ge­sprek wordt zo tot een minimum herleid, waardoor er meer tijd vrijkomt om te verkopen”, zegt Nicolas Chris­tiaen, co-CEO en mede­op­richter van Donna. “Met Donna heeft elke sales zijn eigen persoon­lijke assistent voor een fractie van de kost.”

Bovendien verloopt de commu­ni­catie met Donna via bekende kanalen, waaronder WhatsApp, iMessage of e‑mail. Hierdoor kunnen de gebrui­kers blijven werken met een vertrouwde interface. De AI-sales assistent inte­greert ook naadloos met bekende CRM-systemen zoals Sales­force en HubSpot.

Gentse serie-ondernemers aan het roer

Donna wordt geleid door Nicolas Chris­tiaen en Jonas Deprez, twee ervaren onder­ne­mers die elkaar ontmoet hebben in het Gentse startup ecosys­teem. Nicolas richtte de finan­ciële tech­no­logie-onder­ne­ming Cashforce op, die hij in 2022 verkocht aan het Duitse betaal­plat­form TIS. Jonas richtte op zijn beurt het retail data­be­drijf Daltix op dat in 2023 is over­ge­nomen door Colruyt Group.

Donna werd mee opgericht door Xander Berkein (CTO), Lander T’Kindt (CPO) en de startup studio StarApps. Xander was eerder actief als Team Lead binnen de Gentse Techparel Deli­ve­rect, en Lander werkte voordien bij StarApps, waar succes­volle startups als Realo en Bizzy uit zijn gegroeid.

Internationale lijst van investeerders

De AI-startup haalt 1,5 miljoen euro op bij diverse fondsen en ervaren onder­ne­mers uit Europa en de Verenigde Staten, geleid door Pitchdrive.

- Fondsen: Pitch­drive (EU), Every­where ventures (US), Fortino (EU), Syndicate One (EU), WeLove­Foun­ders (EU)

- Angels: Jorn Vanysacker (Henchman, Intuo), Gilles Mattelin (Henchman, Intuo), Felix Van de Maele (Collibra), Willem Delbare (Aikido, Officient, Team­leader), Matthias Geeroms(Ligh­t­house), Anthony De Clerck (Dovesco), Gino Engels (Ligh­t­house), Mattias Putman(Piesync), Jan Van Hoecke (Ravn Systems), Frederik Lebeer (Shine BV, Bain & Company), Marc Coppens (McCapital, Yuki), Bram Couvreur (Cooley), Hans Kluwer (McCapital), Chris­tophe Morbee (Besox), Ewout Meyns (Piesync), Jeroen De Wit (Team­leader), Rodrigue Delépine (Comiti PR)

Voor meer infor­matie: https://​www​.askdonna​.com

Pin It on Pinterest

Share This