Renault kiest wereldwijd voor 3DEXPERIENCE-platform van Dassault Systèmes

5 januari 2022

Renault wil vaart maken met zijn trans­for­matie van auto­con­cern tot een aanbieder van mobi­li­teits­dien­sten. Daarom gaat het concern wereld­wijd stan­daar­di­seren op het 3DEX­PE­RIENCE-platform van Dassault Systèmes voor het ontwik­kelen van nieuwe producten en diensten op het gebied van mobi­li­teit. Deze samen­wer­king vormt een belang­rijke basis voor het ‘Renau­lu­tion’ geheten stra­te­gi­sche plan van de autogroep.

Het is voor het eerst dat een indu­strieel bedrijf op deze schaal het 3DEX­PE­RIENCE-platform van Dassault Systèmes adopteert. Renault stan­daar­di­seert het ontwik­kelen van alle programma’s voor nieuwe voer­tuigen en mobi­li­teits­dien­sten op het 3DEX­PE­RIENCE-platform. Daarmee vormt het cloud­plat­form nu de nieuwe ruggen­graat voor het in realtime delen van alle product­ge­re­la­teerde gegevens gedurende de volledige levens­cy­clus van het product en voor het beheer van de virtuele tweeling (virtual twins) van zijn diverse productconfiguraties.

Belangrijke trends

Met de adoptie van het 3DEX­PE­RIENCE-platform speelt Renault in op belang­rijke trends in de transport- en mobi­li­teits­in­du­strie. Dit zijn onder andere de toene­mende wet- en regel­ge­ving, grotere product­com­plexi­teit, elek­tri­fi­catie, connec­ti­vi­teit, duur­zaam­heid en nieuwe mobi­li­teits­dien­sten. Deze trends vereisen een snelle en eenvou­dige koppeling van de verschil­lende functies en exper­tises binnen Renault en zijn partners, zodat een wendbaar en op samen­wer­king gericht ecosys­teem ontstaat. Renault Group gaat vier zogeheten industry solution expe­riences gebaseerd op het 3DEX­PE­RIENCE-platform in de cloud gebruiken: ‘On-Target Vehicle Launch,’ ‘Smart, Safe & Connected,’ ‘Global Modular Archi­tec­ture’ en ‘Efficient Multi-Energy Platform.’

Binnen Renault Group gaan ruim 20.000 mede­wer­kers gebruik­maken van het cloud­plat­form. Zij zijn betrokken bij alle belang­rijke functies rond het ontwik­kelen van voer­tuigen. Denk aan Design, Product Engi­nee­ring, Indu­strial Process Engi­nee­ring, inkoop van onder­delen en mate­ri­alen, Costing en Quality. Het platform biedt toegang tot dezelfde systemen en software, 3D-model­le­ring en simu­la­ties, die over de hele wereld in realtime worden bijge­werkt. De groot­scha­lige samen­wer­king op basis van virtuele twee­lingen zal het delen van gegevens tussen de verschil­lende functies en de wend­baar­heid binnen het bedrijf verbe­teren. Tege­lij­ker­tijd worden de kosten verlaagd. Ook wordt de ontwik­ke­lings­tijd van een voertuig met ongeveer een jaar verkort. Daarnaast kan Renault nu profi­teren van voort­du­rende tech­no­lo­gi­sche ontwik­ke­ling en de func­ti­o­nele verrij­king van het 3DEXPERIENCE-platform.

Radicale innovatie

“Onze beslis­sing om het 3DEX­PE­RIENCE-platform in de cloud te gebruiken, is een signaal dat wij overtuigd zijn van de cruciale rol die engi­nee­ring en digi­ta­li­se­ring spelen in onze Renau­lu­tion-aanpak. De trans­for­matie naar een ​​technologie‑, diensten- en ener­gie­be­drijf moet op samen­wer­king berusten”, zegt Luca de Meo, CEO van Renault Group. “Het 3DEX­PE­RIENCE-platform verbindt engi­nee­ring met alle disci­plines in één digitaal bedrijf. We zullen wend­baarder, sneller en effec­tiever zijn om sneller dan ooit nieuwe mobi­li­teit te ontwikkelen.”

“Duurzame innovatie zit in het DNA van beide bedrijven. De trans­for­matie van de Renault Group zal de mobi­li­teits­in­du­strie radicaal veran­deren. Net als de eerste virtuele ontwik­ke­ling van een commer­cieel passa­giers­vlieg­tuig in 1989 dat voor alle branches en sectoren deed. We hebben ons volledig gecom­mit­teerd aan dit part­ner­schap en onder­steunen hiermee het succes van de Renault Group”, zegt Bernard Charlès, Vice-voor­zitter en CEO van Dassault Systèmes. “De indu­striële ecosys­temen van vandaag zijn niet langer lineair, maar circulair. Innoveren vereist nieuwe samen­wer­kings­vormen met virtuele tweeling (virtual twin)-ervaringen die de hele veran­de­rende waar­de­keten omvatten. Nu Renault overstapt naar een digital enter­prise-platform, bevestigt ons part­ner­schap dat het 3DEX­PE­RIENCE-platform verder gaat dan het creëren en produ­ceren van voer­tuigen. Het is een hefboom die de auto-industrie helpt zich te ontwik­kelen in het leveren van nieuwe, duurzame mobiliteitservaringen.”

Pin It on Pinterest

Share This