Panduit benoemt Shannon McDaniel tot nieuwe CEO

13 december 2021

De Raad van Bestuur van Panduit heeft Shannon McDaniel benoemd tot Chief Executive Officer (CEO) met ingang van 1 januari 2022. McDaniel is nu nog de Chief Financial Officer van het bedrijf en volgt de huidige CEO Dennis Renaud op, die eind 2021 met pensioen gaat. Na zijn pensi­o­ne­ring blijft Renaud de overgang onder­steunen in een adviesrol, gedurende het eerste kwartaal van 2022.

“Shannon McDaniel is een resul­taat­ge­richte manager die zijn samen­wer­kende menta­li­teit combi­neert met een commer­ciële en finan­ciële achter­grond en Panduit’s sterktes gebruikt om het bedrijf verder te laten groeien”, zegt Andrew Caveney, voor­zitter van de Raad van Bestuur van Panduit. “Shannon heeft ook veel vertrouwen bij onze mede­wer­kers opgebouwd, waardoor de Raad van Bestuur ervan overtuigd is dat hij al zijn markt­kennis en scherp zakelijk inzicht gaat inzetten om Panduit te leiden.”

Caveney voegt eraan toe dat McDaniel de rol van CEO op een ideaal moment overneemt. “Onze inves­te­rings­ho­rizon voor de lange termijn, bekwame werk­ne­mers en flexibele bedrijfs­pro­cessen hebben ons in staat gesteld een zakelijk momentum op te bouwen tijdens de crisis­pe­riode. De digitale economie, het streven naar netto-nul CO2-uitstoot en de transitie naar steeds meer elek­tri­sche toepas­singen hebben een grote impact op onze markten. Panduit is goed gepo­si­ti­o­neerd om onze probleem­op­los­sende aanpak te benutten voor tech­ni­sche uitda­gingen en met nieuwe tech­no­lo­gieën onze datacenter‑, enter­prise- en indu­striële acti­vi­teiten te transformeren.”

“Ik ben blij met de kans om als CEO van Panduit het bedrijf tijdens zijn volgende groeifase te leiden,” zegt McDaniel. “We hebben een geweldige strategie, geta­len­teerde en toege­wijde mede­wer­kers en een inno­va­tieve cultuur, die voort­du­rend gericht zijn op het creëren van waarde voor onze klanten. Daarom ben ik bijzonder enthou­siast over Panduit’s toekomst en de kansen die voor ons liggen.”

“Het is voor mij een grote persoon­lijke en profes­si­o­nele eer geweest om Panduit 10 jaar te dienen – waarvan de laatste vier jaar als CEO”, zegt Renaud. “Panduit’s unieke erfenis van innovatie, kwaliteit, service en voort­du­rend verbe­teren heeft onze bedrijfs­groei gestuwd. Ik ben er trots op hoe alle mede­wer­kers van Panduit samen­ho­rig­heid, inclusie, veran­de­ring en een drang naar inno­va­tieve uitmun­tend­heid hebben omarmd tijdens mijn hele ambts­ter­mijn. Het bedrijf is in ervaren en bekwame handen bij Shannon, het leider­schaps­team, en onze uitste­kende medewerkers.”

“Ik bedank Dennis voor zijn bijdrage aan het succes van Panduit”, zegt Caveney. “Gedurende zijn hele carrière heeft hij ons team uitge­daagd om gefocust te zijn en te blijven innoveren. Hij heeft een grote impact gehad op onze cultuur, met onder andere zijn gepas­si­o­neerde onder­steu­ning van ons diver­si­teits- en inclu­sie­pro­gramma en aandrang om de 80/20-principes toe te passen. Dennis heeft ook bijzonder leider­schap getoond in deze ongekende tijden, door onze werk­ne­mers en klanten op de eerste plaats te zetten en trans­pa­rant te werken.”

Pin It on Pinterest

Share This