Onderzoek Red Hat: Ruim twee derde developers zet containers actief in

3 augustus 2021

Het gebruik van contai­ners groeit in Europa: 71% van de devel­o­pers geeft aan de tech­no­logie actief in te zetten. Dit blijkt uit de Red Hat Devel­o­pers Survey, een Europees onderzoek naar de impact van contai­ners en Kuber­netes. In het onderzoek worden cloud­adoptie (33%), schaal­bare operaties (30%) en verbe­terde produc­ti­vi­teit (29%) als belang­rijkste zakelijke voordelen genoemd voor de inzet van contai­ners. Daarnaast zegt 40% van de devel­o­pers contai­ners ook in te zetten voor meer persoon­lijke carri­è­re­mo­ge­lijk­heden die volgen uit het brede gebruik van contai­ners in de IT-industrie.

Appli­ca­ties worden steeds complexer en de ontwik­ke­lings­tijd korter. Om beter in te spelen op de snelle markten veran­deren orga­ni­sa­ties de manier waarop ze appli­ca­ties ontwerpen, bouwen en imple­men­teren met behulp van cloud-native archi­tec­turen op basis van contai­ners. Naar verwach­ting zet deze trend zich voort. Volgens analis­ten­bu­reau IDC geeft in 2024 driekwart van de onder­ne­mingen (75%) prio­ri­teit aan de flexi­bi­li­teit van de infra­struc­tuur en opera­ti­o­nele effi­ci­ëntie. Dit moet leiden tot een vervijf­vou­di­ging van cloud-native archi­tec­turen voor core business applicaties. 

De adoptie van contai­ners is hoog. 91% van de devel­o­pers stelt dat container geba­seerde ontwik­ke­ling prio­ri­teit heeft voor de ontwik­ke­ling en imple­men­tatie van appli­ca­ties via soft­w­are­ap­pli­ca­tie­codes of appli­ca­tie­ser­vices. Een derde hiervan (30%) ziet de noodzaak om nieuwe soorten appli­ca­tie­dien­sten te leveren, terwijl 19% contai­ners gebruikt om de business beter te ondersteunen.

Partners in helft van gevallen betrokken bij ontwikkeling van containers

Plat­formen zoals Kuber­netes die helpen bij het orke­streren, auto­ma­ti­seren en beheren van contai­ners zijn van cruciaal belang om de tech­no­logie uitvoer­baar te maken in een bedrijfs­om­ge­ving. 61% van de respon­denten erkent dat ze hier onder­steu­nende diensten bij nodig hebben waarbij 19% stelt dat het te complex is om zelf te imple­men­teren. Meer dan de helft van alle respon­denten verwacht dan ook dat de ontwik­ke­ling van contai­ners in hun orga­ni­satie wordt uitge­voerd door een externe dienst­ver­lener. Bij de keuze voor een leve­ran­cier wordt vooral gekeken naar bruik­baar­heid van tooling services (37%) en reputatie en vertrouwen (44%). 

Container gebaseerde applicaties topprioriteit voor softwareontwikkeling

Bijna de helft (46%) van de respon­denten die betrokken zijn bij het produ­ceren van soft­w­are­ap­pli­ca­tie­code of het uitrollen van appli­ca­tie­dien­sten zien container geba­seerde appli­ca­ties als een toppri­o­ri­teit voor soft­wa­re­ont­wik­ke­ling in het komende jaar. Dit wordt gevolgd door het verbe­teren van de kwaliteit, pres­ta­ties en bevei­li­ging (43%), het versterken van CI- en CD-processen (32%), het verbe­teren van de porta­bi­li­teit (29%) en het migreren naar cloud geba­seerde acti­vi­teiten. (27%).

Hybride cloud belangrijke drijfveer voor containeradoptie

Een derde (34%) van de tech­ni­sche respon­denten die direct betrokken zijn bij het produ­ceren van soft­w­are­ap­pli­ca­tie­code of het uitrollen van appli­ca­tie­dien­sten en ervaring hebben met het program­meren en ontwik­kelen van contai­ners, noemen onder­steu­ning voor hybride IT-operaties als een belang­rijk voordeel voor het gebruik van contai­ners. Hybrid cloud is de realiteit binnen orga­ni­sa­ties op meerdere niveaus. Het vereist een veel­zijdig open platform en onder­steu­nende diensten die in staat zijn om de complexi­teit te verminderen. 

“De over­koe­pe­lende trend uit de resul­taten van het onderzoek is dat contai­ners meer zijn dan een bruikbare tech­no­logie. Ze vormen een belang­rijke bouwsteen voor duur­zaam­heid en succes voor de orga­ni­sa­ties van vandaag”, aldus Markus Eisele, developer adoption program lead EMEA bij Red Hat. “Contai­ners worden steeds meer ingezet om een concur­ren­tie­voor­deel te behalen.”

De Red Hat Devel­o­pers Survey is uitge­voerd door CCS Insight. CCS Insight deed onderzoek naar IT-profes­si­o­nals in zowel tech­ni­sche als zakelijke functies binnen orga­ni­sa­ties in heel Europa, het Midden-Oosten en Afrika (EMEA). Het onderzoek werd afgerond in maart 2021 en werd online en tele­fo­nisch uitge­voerd. 574 personen namen deel aan het onderzoek.

Klik hier om het rapport te bekijken.

Pin It on Pinterest

Share This