Belnet ondersteunt Cyber Security Month 2020-campagne

1 oktober 2020

Oktober is tradi­tie­ge­trouw Cyber ​​Security Month. GÉANT, het toon­aan­ge­vende samen­wer­kings­ver­band voor netwerk(gerelateerde)infrastructuur en diensten voor onderzoek en onderwijs, neemt voor het tweede jaar op rij deel aan dit EU-initi­a­tief met de lancering van een commu­ni­ca­tie­cam­pagne die tot doel heeft het cyber­vei­lig­heids­be­wust­zijn binnen zijn gemeen­schap te vergroten. Belnet, een van de 39 partners van GÉANT, speelt een actieve rol bij het opzetten van de campagne.

De Cyber­se­cu­rity Month 2020 campagne focust op de aange­sloten onder­zoeks- en onder­wijs­in­stel­lingen en hun eind­ge­brui­kers met de slogan: “Become A Cyber Hero!”. Het doel is om eind­ge­brui­kers aan te moedigen zich te wapenen tegen digitale bedrei­gingen en hen te onder­steunen in de bescher­ming van hun organisatie.

De campagne belicht vier onder­werpen, één per week in oktober: prak­ti­sche tips, case­stu­dies en blogs over social engi­nee­ring tijdens de eerste week, phis­hing­tij­dens de tweede, ransom­ware tijdens de derde en tot slot veilige wacht­woor­den­tij­dens week vier. Alles zal beschik­baar zijn op de speciale Cyber ​​Security Month-pagina van de GÉANT CONNECT website: https://​connect​.geant​.org/​c​s​m​2020.

Bovendien wordt al het grafische en promo­ti­o­nele materiaal, zoals animaties, banners voor sociale media en e‑mailhandtekeningen, beschik­baar gesteld voor de GÉANT-gemeen­schap opdat zij de campagne ook lokaal kunnen promoten.

image

Sterke internationale samenwerking

De bewust­ma­kings­cam­pagne werd in nauwe samen­wer­king met een subgroep van nationale onder­zoeks- en onder­wijs­net­werken (NREN’s) ontwik­keld. Belnet, het Belgische onder­zoeks- en onder­wijs­net­werk, is sterk betrokken geweest bij de totstand­ko­ming en planning van dit initi­a­tief als lid van het Security Work Package (WP8) binnen het GN4-3-project.

“Cyber­vei­lig­heid is een van de grootste uitda­gingen in onze samen­le­ving. We zijn verheugd om actief bij te dragen aan deze campagne om het bewust­zijn in de onder­zoeks- en onder­wijs­ge­meen­schap te vergroten. Tege­lij­ker­tijd blijven we ook focussen op de verdere evolutie van de pijler “Security & Trust” binnen het Belnet-dien­sten­aanbod voor onderzoek en onderwijs”, zeggen Nathalie Pinsart en Dirk Haex, Co-General Directors van Belnet.

Pin It on Pinterest

Share This