Okta kondigt strategische samenwerking aan met IBM om veilige cloud-transformaties mogelijk te maken

8 april 2020

Okta, een aanbieder van iden­ti­teits­op­los­singen voor onder­ne­mingen, kondigt vandaag een stra­te­gisch samen­wer­kings­ver­band aan met IBM. De twee bedrijven slaan de handen ineen om geza­men­lijke klanten te onder­steunen bij de overstap naar de cloud en verhoogde inves­te­ringen in veilig­heid. Met de samen­wer­king zal IBM de Okta Identity Cloud aan zijn klanten door­ver­kopen, waardoor de grootste orga­ni­sa­ties ter wereld nog beter kunnen inspelen op aange­paste identiteitsbehoeften.

Omdat ieder bedrijf een tech­be­drijf wordt inves­teren ze steeds meer in cloud­tech­no­lo­gieën. Hiermee verhogen bedrijven de produc­ti­vi­teit van hun personeel en verbe­teren ze van de betrok­ken­heid van klanten. Onderzoek van Gartner toont aan de bedrijfs­uit­gaven voor cloud-geba­seerde oplos­singen tegen 2022 de uitgaven voor niet-cloud-geba­seerde oplos­singen zullen over­stijgen. Nu orga­ni­sa­ties de overstap naar de cloud maken en om moeten gaan met hybride IT-uitda­gingen, stelt Okta hen in staat om te blijven presteren door het mogelijk te maken om op een veilige manier iedere mogelijke tech­no­logie toe te passen.

Net als Okta bevindt IBM zich op het snijvlak van business en tech­no­logie, en helpt het zijn klanten om hun digitale trans­for­ma­ties te reali­seren. Het bedrijf bevindt zich in de voorhoede van de trends die de adoptie van de cloud stimu­leert, waarvan velen een sleu­telrol spelen in de samen­wer­king tussen IBM en Okta. Deze trends omvatten:

  • Best-of-breed: orga­ni­sa­ties kopen naast bundels steeds vaker best-of-breed appli­ca­ties. Volgens Okta’s Businesses@Work report groeit de adoptie van appli­ca­ties over de hele linie, met een gemiddeld aantal apps per orga­ni­satie van 88, een stijging ten opzichte van 83 apps een jaar geleden. 10% van de orga­ni­sa­ties imple­men­teert zelfs 200 apps of meer.
  • Explosie van IoT: het aantal aange­sloten apparaten zal volgens NCTA naar verwach­ting groeien tot 50 miljard in 2020, tegen 8,7 miljard in 2012. Dit brengt uitda­gingen met zich mee voor bedrijven die nu belast zijn met het bevei­ligen van deze apparaten, maar ook voor de beheer­ders van de gegevens die deze apparaten verzamelen.
  • Veiligheidsrisico’s: met de groei van tools en toegangs­punten kunnen orga­ni­sa­ties niet langer de veilig­heid afdwingen op één enkele perimeter. In plaats daarvan moeten ze de toegang beheren over een verschei­den­heid aan gebrui­kers, netwerken en apparaten, waarbij mensen – en hun iden­ti­teiten – centraal komen te staan.

“Okta’s missie is om mensen naadloos en veilig te verbinden met de tech­no­lo­gieën die ze nodig hebben om succesvol te zijn. Om te kunnen blijven concu­ceren in de digitale wereld van vandaag is voor orga­ni­sa­ties veilig­heid de grootste zorg en toppri­o­ri­teit,” zegt Maureen Little, VP Tech­no­logy Part­ner­ships bij Okta. “Okta’s samen­wer­king met IBM biedt onze geza­men­lijke klanten uitzon­der­lijke waarde en expertise tijdens hun cloud-trans­for­matie trajecten waarin iden­ti­teit en veilig­heid centraal staan.”

Als onderdeel van het resel­ler­part­ner­schap zal IBM extra onder­steu­ning bieden aan geza­men­lijke klanten, waaronder:

  • Het vinden van de Cloud IAM-strategie die aansluit bij hun bedrijfs­doel­stel­lingen en gebruikersbehoeften
  • Het iden­ti­fi­ceren van moge­lijk­heden om de infra­struc­tuur­kosten snel te verlagen, inclusief lopende onder­houds- en licen­tie­kosten van on-premise oplossingen.
  • Continu verbe­te­ringen door­voeren met behoud en herplaat­sing van waardevol IAM-talent naar een nieuwe cloud-IAM-omgeving.

“We zijn er trots op dat we stra­te­gi­sche en betrouw­bare partners zijn voor onze klanten over de hele wereld. Om de hoogste waarde te kunnen bieden, werken we samen met orga­ni­sa­ties die onze klanten voorzien van de tech­no­lo­gieën die ze nodig hebben om succesvol te zijn,” zegt Chris Esemplare, VP en GM, IBM Global Security Services. “We zien bij onze klanten veel interesse in Okta wanneer ze hun cloud-trans­for­ma­ties reali­seren en zijn verheugd om geza­men­lijke klanten te voorzien van tech­no­lo­gieën om hun orga­ni­sa­ties te beveiligen.”

 

Pin It on Pinterest

Share This