NGINX Application Platform geeft ontwikkelteams toegang tot DevOps tools

8 september 2017

Het open source delivery platform NGINX lanceert het NGIX Appli­ca­tion Platform. Dit platform geeft ontwik­kel­teams toegang tot DevOps tools waarmee zij appli­ca­ties kunnen bouwen of moderniseren.

NGINXHet platform bestaat uit NGINX Plus, NGINX Controller, NGINX Unit en NGINX Web Appli­ca­tion Firewall. NGINX Plus is een combi­natie van load­ba­lancer, content­cache en webserver. De oplossing breidt het open source NGINX uit met extra functies en onder­steu­ning voor een bedrijfs­klare oplossing. NGINX Plus stelt ontwik­kel­teams in staat zeker te stellen dat appli­ca­ties zonder uitval of vertra­ging worden geleverd aan eind­ge­brui­kers. De oplossing is al langer beschik­baar en wordt volgens NGINX inmiddels door honderden klanten gebruikt.

NGINX Controller

NGINX Controller is een gecen­tra­li­seerd beheer- en bestu­rings­plat­form voor NGINX Plus. Het platform stuurt de levering van appli­ca­ties door meerdere omge­vingen heen, waardoor bedrijven in staat worden gesteld om voort­du­rend appli­ca­ties in te zetten en te updaten via geteste en bewezen beleids­lijnen. Vanuit een geïn­te­greerde interface kunnen orga­ni­sa­ties zien hoe het verkeer door alle NGINX Plus instan­ties wordt geleid en hoe beleids­lijnen, die aangeven hoe NGINX Plus load­ba­lan­cing, content­ca­ching en overige belang­rijke appli­ca­tie­le­ve­rings­func­ties uitvoert, worden gede­fi­ni­eerd en uitgevoerd.

NGINX Unit is een dyna­mi­sche server voor moderne appli­ca­ties. Door de toene­mende inte­gratie van micro­ser­vices zetten orga­ni­sa­ties nieuwe functies en func­ti­o­na­li­teiten steeds vaker in. De huidige appli­ca­tie­ser­vers die worden toegepast in statische mono­li­thi­sche omge­vingen hebben moeite om deze trend bij te houden. NGINX Unit is een nieuwe meer­ta­lige server voor appli­ca­ties die bedoeld zijn om te func­ti­o­neren in zeer dyna­mi­sche omge­vingen. Onderdeel hiervan is ook een REST API die volledig geau­to­ma­ti­seerd en gebruikt kan worden om nieuwe appli­ca­tie­ver­sies zonder bedrijfs­uitval in te zetten. NGINX Unit onder­steunt momenteel PHP, Python en Go. Op de korte termijn wordt onder­steu­ning voor meer program­meer­talen toegevoegd.

NGINX Web Applicatie Firewall

De NGINX Web Appli­catie Firewall (WAF) beschermt webap­pli­ca­ties tegen diverse Layer-7-aanvallen en biedt DdoS-beperking, realtime blac­k­lis­ting en audit­log­ging. De firewall is door NGINX in samen­wer­king met ModSecu­rity ontwik­keld en werd voor het eerst geïn­tro­du­ceerd als onderdeel van NGINX Plus Release 12 in mei 2017. Meer dan een miljoen websites worden door ModSecu­rity beschermd tegen vormen van webaanvallen.

Naast de lancering van het NGINX Appli­ca­tie­plat­form biedt NGINX ook de moge­lijk­heid om NGINX Plus als een Kuber­netes Ingress Controller te gebruiken. Dankzij de open source NGINX Ingress Controller voor Kuber­netes geeft deze nieuwe func­ti­o­na­li­teit van NGINX Plus orga­ni­sa­ties de moge­lijk­heid om appli­ca­ties binnen Kuber­netes en het Red Hat OpenShift Container Platform overal in een cluster in te zetten, zodat zij bereikt kunnen worden door verkeer van buitenaf.

Pin It on Pinterest

Share This